امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123126
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیته ملی مستقل همه پرسی در بحرین اعلام کرد 21 و 22 نوامبر(30 آبان و 1 آذرماه) زمان ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیته ملی مستقل همه پرسی در بحرین اعلام کرد 21 و 22 نوامبر(30 آبان و 1 آذرماه) زمان برگزاری این همه پرسی است.

شبکه خبری العالم گزارش داد؛ این کمیته مستقل امروز (شنبه) در نشستی خبری ضمن دعوت مردم بحرین به شرکت در همه پرسی «تعیین سرنوشت» اعلام کرد که بحرینی‌ها با برای احقاق حقوق ملی و تاریخی خود در این همه پرسی شرکت می‌کنند.

این کمیته مستقل همچنین از دبیرکل سازمان ملل و کشورهای عضو شورای امنیت خواست تا نتایج این همه پرسی را تائید و تصویب کنند.

کمیته عالی مستقل همه پرسی در بحرین روز گذشته نیز درنشستی مطبوعاتی اعلام کرد: رایزنی های متعددی را با برخی از کارشناسان حقوقی انجام داده است و درجریان نظرات گروه های مردمی نماینده مردم بحرین قرار گرفته است.

کمیته عالی مستقل همه پرسی در بحرین همچنین از مشخص شدن سوال مطرح دراین همه پرسی در داخل و خارج از بحرین خبر داد و گفت: سوالی که در همه پرسی از مردم بحرین پرسیده خواهد شد،

این است که " آیا از تعیین سرنوشت خود از طریق انتخاب یک نظام سیاسی جدید در بحرین با نظارت سازمان ملل موافق هستید؟ "

کمیته عالی مستقل همه پرسی در بحرین افزود: علت مطرح شدن این سوال مشخص، مطلع شدن از خواسته های مردم بحرین است و اینکه آیا خواهان نظام سیاسی جدید با نظارت سازمان ملل هستند که قطعاً باید در پاسخ گویی به انتخاب ملت ها منصف باشد و خواسته های آنان را نادیده نگیرد و این همان چیزی است که در بندهای ثابت در منشورهای سازمان ملل و قوانین بین المللی آمده است.

این مرکز همچنین اعلام کرد: فرم های همه پرسی و صندوق های دریافت این فرم ها همانند سیستم قابل استفاده در اغلب کشورها در برگزاری همه پرسی و انتخابات رسمی است .

کمیته مستقل همه پرسی اعلام کرد: همه پرسی در داخل و خارج از بحرین انجام خواهد شد و مراکز همه پرسی در داخل بحرین و خارج از آن به طور کامل برای استقبال از حدود 250 هزار شهروند زن و مرد که مایل به شرکت درهمه پرسی هستند، آماده است.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها