امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123135
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه فرانسوی «اوئست فرانس» طی گزارشی نوشت: حملات ائتلاف بین‌المللی با اثر «بومرنگی» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه فرانسوی «اوئست فرانس» طی گزارشی نوشت: حملات ائتلاف بین‌المللی با اثر «بومرنگی» خود نه تنها موجب توقف سفر مبارزان خارجی به عراق و سوریه نشده، بلکه سیل عزیمت این افراد به سوریه و عراق را تشدید نیز کرده است.

به عقیده کارشناسان، حملات ائتلاف بین‌المللی بجای آنکه مانع عزیمت مبارزان خارجی به عراق و سوریه شود، بالعکس آنها را تشویق به سفر به این کشورها کرده است. آنگونه که سازمان ملل متحد اعلام کرده، میزان حضور مبارزان خارجی در عراق و سوریه با افزایشی بی‌سابقه هم‌اکنون به 15 هزار نفر رسیده است.

این نشریه فرانسوی در ادامه گزارش خود نوشت: آنطور که سازمان ملل اعلام کرده، از سال 2010 میلادی تاکنون حدود 15 هزار مبارز خارجی از 80 کشور سراسر جهان بمنظور پیوستن به گروه‌هایی نظیر داعش به منطقه آمده‌اند.

این در حالیست که سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) نیز در ماه سپتامبر گذشته طی آماری، شمار مبارزان خارجی حاضر در بطن گروه تروریستی داعش را که مجموعا 20 تا 31 هزار و 500 نفر عضو دارد، حدود 15 هزار نفر اعلام و تصریح کرد که اغلب این مبارزان خارجی از اروپا آمده‌اند.

علاوه بر این، کمیسیون شورای امنیت سازمان ملل در امر نظارت بر فعالیت‌های القاعده نیز در گزارشی تأکید کرده است که شمار متعددی از تروریست‌های مبارز خارجی از فرانسه و انگلیس به منطقه آمده‌اند و در کنار یکدیگر مشغول جنگ هستند.

اوئست فرانس تصریح کرد: طبق آمار سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه و پلیس اسکاتلندیارد، تاکنون حدود 1000 فرانسوی یا تبعه خارجی مقیم فرانسه و دستکم 500 انگلیسی به عراق و سوریه عزیمت کرده‌اند و پس از این دو کشور مبارزان تروریستی نیز از بلژیک، آلمان، هلند و دانمارک برای پیوستن به داعش به سوی عراق و سوریه سرازیر شده‌اند و به این ترتیب شمار اعضای این گروه تروریستی روز به روز و بطور پیوسته در حال افزایش است.

در پایان باید گفت که افزایش شمار مبارزان خارجی بطور بی‌وقفه در جریان است که این امر پیشروی بیش از بیش داعش و اعلام خلافت آنها در مناطق تحت تصرف و اشغال خود را در پی خواهد داشت و مصداق آن هم افزایش شمار اعضای این گروه طی ماه‌های گذشته است به این ترتیب که شمار اعضای داعش در ماه مارس گذشته 7000 نفر، در ماه ژوئیه 12 هزار نفر و هم‌اکنون 15 هزار نفر است و نتیجه نهایی آنکه حملات هوایی آمریکا طی سه ماه گذشته نتوانسته منجر به فروکش کردن جاه‌طلبی‌های مبارزان خارجی شود و هیچگونه تأثیر مثبتی بر تمایل آنها برای پیوستن به گروه‌های تروریستی نظیر داعش نداشته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها