امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123183
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۱۴
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، دو بیتی‌های عاشورایی محمدرضا مهدی‌زاده با نام «سری خونین در آغوش خدا بود» هم زمان با ماه محرم و ایام سوگواری ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، دو بیتی‌های عاشورایی محمدرضا مهدی‌زاده با نام «سری خونین در آغوش خدا بود» هم زمان با ماه محرم و ایام سوگواری اباعبدالله حسین(ع) توسط انتشارات هزاره ققنوس منتشر شد.

این کتاب شامل سه دفتر از اشعار این شاعر است که با عنوان‌های ظهر شیدایی، حسرتنامه و چشم امید در این کتاب گرد آمده‌اند. این اشعار دوبیتی‌های عاشورایی این شاعر در سال‌های 92 و 93 هستند و سعی دارند نگاهی نو از عاشورا را در قالب کلمات بیان کنند.

دوبیتی‌های کتاب گاهی نذر شهدای کربلا هستند و گاهی هم از زبان این بزرگواران. مثلا در شعری از زبان حضرت زینب(س) می‌خوانیم:

به گودال آفتابی دیدم آن روز

بهشتی تازه را بوییدم آن روز

دمادم حنجرت را ای برادر

به دور از چشم تو بوسیدم آن روز

یا در شعری نذر امام حسین (ع) با نام عطش می‌خوانیم:

ستاره آب می‌شد در شب تو

فلک بی‌تاب می‌شد با تب تو

کلامت ناب‌تر از هفت دریا

عطش سیراب می‌شد از لب تو

یا در رباعی دیگری با نام سرود تشنه می‌خوانیم:

فرود دشنه را از شب بپرسید

سرود تشنه را از لب بپرسید

غم و درد شهید کربلا را 

فقط از حضرت زینب بپرسید

دو بیتی‌هایی هم که با عنوان حسرتنامه در کتاب گردآمده‌اند،‌ شعرهایی هستند در مواجه خود شاعر با موضوع کربلا و جاماندن‌ها و غفلت‌هایی که باعث حسرت و اندوه هستند و  شعرهای دفتر چشم امید هم دعاهایی هستند از زبان شاعر و چشم امیدی برای حسینی شدن و حسینی ماندن.

انتشارات هزاره ققنوس این کتاب را در 112 صفحه با قیمت 8600 تومان منتشر کرده است. علاقه مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن02188317832 تماس بگیرند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها