امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123197
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۴
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نوزدهمین جلسه شورای عالی فضای مجازی شب گذشته به ریاست رییس جمهوری و با حضور سران ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نوزدهمین جلسه شورای عالی فضای مجازی شب گذشته به ریاست رییس جمهوری و با حضور سران قوا برگزار شد.

هجدهمین جلسه این شورا 10 خرداد ماه برگزار شده و طبق اساسنامه جلسات این شورایعالی باید هر سه هفته یکبار به ریاست رئیس جمهور برگزار شود.

در حالیکه معمولا اطلاع رسانی درباره برگزاری جلسات از سوی دبیرخانه شورا و مرکز ملی فضای مجازی انجام می‌شود، این بار اعضای حقیقی از برگزاری جلسه نوزدهم خبر داده‌ بودند.

دو هفته پیش مرکز ملی فضای مجازی از برگزاری جلسه نوزدهم خبر داد اما چند ساعت بعد خبر لغو جلسه را اعلام کرد. این بار کاملا در برابر اعلام اعضای حقیقی نیز سکوت کرده بود.

در نهایت علیرغم عدم قطعیت اعضا برای برگزاری جلسه، شب گذشته جلسه نوزدهم برگزار شد.

طبق روال باید مرکز ملی فضای مجازی با تهیه دستور جلسه‌ برای برگزاری جلسه از رئیس و اعضا دعوت کند و رئیس شورا برای تشکیل جلسه زمان تعیین می‌کند. دستورجلسه نیز پیش از جلسه برای اعضا ارسال شود. اما پیش از جلسه اعضای شورای عالی فضای مجازی می‌گفتند: دستور جلسه مشخص نیست.

خبری که پایگاه اطلاع رسانی از موضوع برگزاری موفق جلسه منتشر کرده، به طرح دو موضوع ساماندهی پیامک‌های انبوه و خدمات ارزش افزوده پیامکی در این جلسه اشاره می‌کند.

دو هفته پیش مرکز ملی فضای مجازی درباره لغو جلسه نوزدهم اعلام کرده بود: نوزدهمین جلسه شورای عالی فضای مجازی که قرار بود در روز شنبه 93/7/26 برگزار شود، به دلیل اهمیت موضوعات دستور جلسه و لزوم حضور حداکثری اعضای شورای عالی فضای مجازی، به روزهای آینده موکول شد.

از چندی پیش موضوع پیوست فرهنگی برای طرح‌های کلان IT از جمله نسل سوم موبایل محل انتقادات جدی به وزارت ارتباطات بوده است. تا آنجا که معاون اول قوه قضاییه ورود پیدا کرد و به وزیر در این باره اولتیماتوم داد. انتظار می‌رفت پیوست فرهنگی از اهم موضوعات در نوبت طرح در جلسه باشد. دبیر شورای عالی فضای مجازی و وزیر ارتباطات بارها در پاسخ به انتقادات درباره عدم تدوین پیوست فرهنگی، تصویب پیوست را در انتظار تشکیل جلسه شورا عنوان کرده بودند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت اعلام کرده: پس از طرح کلیاتی در مورد جوانب مختلف این موضوع، ادامه مذاکرات در مورد این دستور، به جلسه بعدی این شورا موکول شده است.
انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها