امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123199
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۴
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ترکیه اعلام کرده است که با ورود 150 نیروی پیشمرگه کرد به شهر عین العرب (کوبانی) سوریه ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ترکیه اعلام کرده است که با ورود 150 نیروی پیشمرگه کرد به شهر عین العرب (کوبانی) سوریه موافقت کرده است، هفته گذشته نیز 10 تن از این نیروها وارد کوبانی شدند. اما بسیاری از کارشناسان، ورود این تعداد نیرو به کوبانی را صرفا برای در پیش گرفتن اهداف سیاسی می‌دانند.

ژنرال «یحیی سلیمان» کارشناس مسائل استراتژیک و نظامی سوری در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری الاوسط در مورد ورود 150 نیروی پیشمرگه به عین العرب، آن را یک نمایش توصیف کرد و اینکه در عرصه عملیاتی و در منطق نظامی این اتفاق چیزی را تغییر نمی‌دهد.

وی در این باره گفت: ما شاهد کشته شدن 150 نفر به صورت روزانه در کوبانی هستیم و این 150 نیروی پیشمرگه برای جنگ کردن به این شهر اعزام نشده‌اند.

این ژنرال ارتش سوریه ادامه داد: آن‌چه ترکیه از این نمایش می‌خواهد، این است که ورود نیروهای پیشمرگه را به شرط ورود نیروهای ارتش آزادا کرده است تا بگوید این ارتش آزاد است که باید بازی را در کوبانی در دست بگیرد.

یحی سلیمان در ادامه با اشاره به نقش آمریکا در این میان گفت: سوریه هیچ زمانی به سوی تجزیه نخواهد رفت، چرا که سوری‌ها با وجود اختلافاتشان هیچ کدام تجزیه را نمی‌خواهند، اما واضح است که آمریکا سعی دارد برای خود نقش بارزتری را در سوریه داشته باشد، از این رو سعی دارد برای ارتش آزاد جا پای بیشتری در سوریه باز کند و این ارتش آزاد است که به زودی جای داعش در سوریه را خواهد گرفت؛ آن‌ها می‌خواهند فردا روزی بگویند که ارتش آزاد این مناطق را از دست داعش آزاد کرده و برخی مناطق نیز دست ارتش ملی سوریه است، بنابراین بیایید مذاکره کنیم.

تمام این‌ها در مسیر تجزیه سوریه است تا در این مجال، امنیت رژیم صهیونیستی حداقل برای 50 سال تأمین شود.

این کارشناس مسائل استراتژیک ادامه داد: حقیقت آن‌چه که این روزها اتفاق می‌افتد، این است که این بازی را آمریکا شروع کرده و این کشور است که ابتدا داعش را ایجاد کرد تا بحران را ایجاد کرده باشد و بعد دنبال راه حل برای از بین بردن آن بگردد.

وی در جواب به این مسأله که حکومت سوریه چه موضع و اقدامی در این باره اتخاذ خواهد کرد گفت: دولت سوریه هیچ یک از این سناریوها را به رسمیت نمی‌شناسد و تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا مقابل برنامه‌هایی که زا ابتدا هدفش مشخص بود بایستد و تمامی شواهد نیز از پیروزی دمشق در این بازی آمریکایی دارد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها