امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123224
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۴
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز در جلسه‌ای 3 ساعته پای میز صبحانه کاری و انتقادات

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز در جلسه‌ای 3 ساعته پای میز صبحانه کاری و انتقادات فعالان بخش خصوصی حوزه کشاورزی در اتاق بازرگانی را شنید و تک تک به سؤالات آنها پاسخ داد.

وی در ابتدای سخنان خود اذعان داشت: آنچه که تاکنون در حوزه بازرگانی اتفاق افتاد، چیزی است که خودمان برای خودمان ایجاد کرده‌ایم و باید مسیر اشتباهی را که رفته‌ایم برگردیم.

وی گفت: تغییرات اقلیم و خشکسالی اگر چه تأثیر به سزایی در تولید محصولات کشاورزی دارد، ولی آنچه که بیشتر از همه ما را متأثر کرده و می‌کند، بی‌برنامگی است، چرا که هزاران سال است که مردم کشور ما با همین شرایط اقلیمی کار کرده‌اند، ولی چه شده که در دو، سه دهه اخیر اتفاقات خاصی افتاده است.

وزیر جهاد کشاورزی به برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی اشاره کرد و اینکه این مسئله کم آب شدن زمین‌ها را دو چندان می‌کند.

حجتی گفت: گفته می‌شود 50 تا 60 میلیارد مترمکعب از سفره‌های زیرزمینی آب برداشت می‌کنیم که 10 تا 20 میلیارد بیشتر از کشش طبیعی این سفره‌هاست و باید شرایط را تغییر داد. در کنار آن آب کشاورزی در ایران گران‌ترین

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها