امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123232
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۴
تعداد بازدید: 81
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، مراسم هیئت عزاداری حسینیه اعظم از دقایقی پیش با حضور صدها هزار نفر از عاشقان و عزاداران حسینی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، مراسم هیئت عزاداری حسینیه اعظم از دقایقی پیش با حضور صدها هزار نفر از عاشقان و عزاداران حسینی در زنجان آغاز شد.

مراسم هشتم محرم یل دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان یکی از باشکوه‌ترین مراسم‌های عزاداری در کشور است که همه ساله در هشتم محرم یا یوم‌العباس برگزار می‌شود و هزاران نفر از نقاط مختلف کشور برای حضور در این مراسم در زنجان حاضر می‌شوند.

همزمان با هشتم محرم یوم‌العباس، زنجانی‌ها ارادت خود را به «قمربنی‌هاشم» یک بار دیگر نشان می‌دهند، ارادتی که از سال‌ها پیش جهانی شده است.

مراسم عزاداری مردم زنجان به صورت زنده از شبکه‌های اشراق، خبر، سحر یک، شما، جام جم 3، دو، سه، الکوثر، قرآن پخش می‌شود.

حضور رئیس مجلس در بین عزاداران زنجانی

شور حسینی زنجانی‌ها امروز با حضور صدها خبرنگار داخلی و خارجی، پرشورتر شده است و خبرنگاران از کشورهای مختلف و استان‌های کشور در این اجتماع عظیم حضور دارند، تا شور پایتخت شور و شعور حسینی را نظاره‌گر باشند و در قاب تصویر نشان دهند.

شور و شعور حسینی زنجانی‌ها تا حدی است که حتی از مسئولان کشوری نیز در این مراسم حضور پیدا کرده‌اند، رئیس مجلس شورای اسلامی و محمد مایلی کهن از جمله افرادی هستند که امروز در دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان حضور دارند. همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و جمعی از مسئولان استانی نیز در این مراسم حضور دارند.

از جمله ابیاتی که در مدح حضرت ابوالفضل (ع) در این مراسم خوانده می‌شود؛ "اهل خرافات اولمارام، عباسیم، عباسیم، روشن یولین بیناسیم، عباسیم" "هانسی گروهین بل مولاسی وار، شیعه‌لرین حضرت عباسی وار" "ای درس بصیرت ویرن عالملر عباس" "جماعت یادگار حیدرم من / عزیزه مصطفایه یاورم من؛ دبیر دفترم من / وزیر لشکرم من" "منم ابوالفضلم علمدار قیام، پیرو خط حسینم والسلام، هیهات من‌الذله" است.

عزاداری زنجانی‌ها جهانی شده است

مراسم عزاداری هشتم محرم مردم زنجان که در واقع کنگره عظیم شیعیان و آزادگان جهان است، از سال‌ها پیش شکل جهانی به خود گرفته و هر سال در این روز مردم پایتخت شور و شعور حسینی، میزبان عزاداران حسینی از تمام نقاط کشور و حتی از کشورهای خارجی هستند.

امروز حرکت عظیمی در حال شکل گرفتن است و اجتماعی عظیم عزاداران آمده‌اند تا به جهانیان درس بصیرت دهند.

امروز در یوم‌العباس، خیل عظیمی از جمعیت، مرد و زن، پیر و جوان آمده‌اند تا بگویند، عشق به قمربنی‌هاشم کهنه نشده و عزاداری برای امام حسین (ع) کمرنگ نمی‌شود.

باید در زنجان باشید، تا ببینید و بشنوید، اینجا عشق به قمر بنی‌هاشم غوغا به پا کرده است و فریاد "من ابوالفضلم علمدار قیام" در تمام شهر پیچیده است.

*جمع‌آوری نذورات مردمی با لباس‌های متحدالشکل

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان نیز در همین راستا، اظهار کرد: جلسات هماهنگی برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر دسته حسینیه اعظم زنجان با ارگان‌های مربوط برگزار شده است.

محمدجواد غمپرور با اشاره به اینکه امروز نذورات مردمی توسط خادمینی که لباس‌های متحدالشکل دارند، انجام می‌شود، بیان کرد: همه خادمین جمع‌آوری نذورات در لباس‌های متحدالشکل و دارای کارت شناسایی هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز مسئولان ذبح گوسفندان نذری نیز با لباس سبز رنگ و ناظرین شرعی و مسئولان صدور قبض احشام نذری با لباس سفید رنگ فعالیت دارند، افزود: همچنین مسئولان جمع‌آوری و حمل احشام ذبح شده با بادگیرهای مشکی رنگ فعالیت دارند.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه چهار ایستگاه ثابت برای سهولت در امر ذبح احشام نیز در دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان وجود دارد، تصریح کرد: این ایستگاه‌ها در ابتدای خیابان حسینیه اعظم، انتهای خیابان ضیایی، انتهای خیابان فردوسی و روبه‌روی درب پارکینگ امامزاده سید ابراهیم (ع) مستقر هستند.

وی در ادامه از فعالیت سه گروه برای ارائه خدمات به عزادارانی که قادر به ذبح گوسفندان خود نیستند، نیز خبر داد و گفت: این جایگاه‌ها در دفتر حسینیه اعظم، محل فروش احشام و امور مالی مسجد برای اجرای ذبح نیابتی اختصاص یافته است.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان همچنین با اشاره به آغاز فروش احشام حسینیه اعظم زنجان از امروز، گفت: فروش احشام در کمربند جنوبی، خیابان خیام غربی، ضلع جنوبی حسینیه اعظم انجام می‌شود.
انتهای پیام/23078/الف40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار