امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123261
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، مصطفی افضلی‌فرد عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه اردبیل اظهار کرد: در این ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، مصطفی افضلی‌فرد عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه اردبیل اظهار کرد: در این نامه از رئیس جمهور خواستیم تا از افراد معتدل و معتقد به آرمان‌های نظام اسلامی استفاده کند تا زمینه برای حرکت‌های اصلاحی فراهم آید.

وی در مورد عدم رأی اعتماد مجلس به نیلی گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت علوم تصریح کرد: به هیچ وجه در این ماجرا مجلس سیاسی‌کاری نکرد و با بررسی سابقه نیلی و صحبت‌هایی که موافقان و مخالفان مطرح کردند به این نتیجه رسیدند که نباید نیلی به وزارت علوم برود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه فرجی‌دانا فرد منطقی و باسوادی بود اما اطرافیان او نگذاشتند که او مدیریت کند، گفت: یکی از دلایل استیضاح فرجی‌دانا این بود که او وزارت علوم را اداره نمی‌کرد بلکه خود او اداره می‌شد.

افضلی‌فرد با بیان اینکه فرجی‌دانا به هیچ یک از تعهدات و وعده‌های خود که به نمایندگان مجلس داده بود، عمل نکرد، افزود: نیلی را ضعیف‌تر از فرجی‌دانا یافتیم چراکه قرار بود رئیس جمهور فردی شایسته‌تر و توانمندتر از فرجی‌دانا به مجلس معرفی کند اما نیلی از توان مدیریتی مناسب برخوردار نبوده و با 160 رأی مخالف که یک وضعیت نادر در رأی اعتماد به وزرا محسوب می‌شود با مخالفت مجلس روبه‌رو شد.

وی به برخی سوابق نامناسب نیلی در زیر سئوال بردن ارکان نظام اسلامی در برخی نوشته‌ها، صحبت‌ها و مسائل طرح‌ شده اشاره کرد و ادامه داد: بنده در نامه خود به رئیس جمهور اعلام کردم که نباید اطرافیان او علیه مجلس تند و خصمانه جبهه‌گیری کنند و اگر از بورسیه نیز سخن به میان می‌آید هر کس در این ماجرا خلاف قانون عمل کرده باید به قانون سپرده شده و به سزای عملش برسد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: وزارت علوم وزیری وزین، شایسته، توانمند و مدیری خلاق می‌خواهد و نباید این وزارتخانه را با برخی نگرش‌های سیاسی تضعیف کرد که امیدواریم گزینه جدید پیشنهادی از این سنخ باشند.

فتنه خط قرمز مجلس است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد فتنه و برخی ایرادات به وزیر ارشاد در صدور مجوز به حامیان این جریان ناشایست گفت: ما بارها به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه تذکر دادیم تا جلوی مجوز به تولید این فیلم‌ها گرفته شود و حتی از اظهارات وزیر که بنده به هیچ تذکر و نامه‌ای گوش نمی‌کنم، ناخرسند شدیم در حالی که وزیر ارشاد باید پاسخگو بوده و به اظهارات به حق نمایندگان تمکین کند که اگر مواردی نیز خلاف قانون باشد ما این موضوع را به جد پیگیری می‌کنیم.

زنگنه در ماجرای کرسنت شایسته عمل نکرد

افضلی‌فرد در مورد سئوال یکی از دانشجویان که از انحصارطلبی برخی از آقازاده‌ها و پرونده کرسنت پرسید، افزود: بنده در رأی اعتماد به زنگنه خطاب به او گفتم که باید در مورد آقازاده‌ها توان و قدرت ایستادگی داشته باشد تا به حق و حقوق ملت دست‌درازی نشود ولی این انتقاد بنده گویی مورد توجه قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه باید در وزارت نفت جلوی سوءاستفاده‌ها گرفته شود و انصافاً خود وزیر اهل هیچ‌گونه سوءاستفاده نیست، تصریح کرد: در مورد پرونده کرسنت نیز قول دادند تا آن را به نفع کشورمان مختومه کنند اما عملکرد خوبی در این زمینه از زنگنه شاهد نبودیم.

با بیان اینکه این پرونده در لاهه بررسی شده و به ضرر جمهوری اسلامی ایران 18 تا 23 میلیارد دلار پرداخت غرامت حکم صادر شده است، بیان کرد: هر چند وزارت نفت قول داده تا این مبلغ را پایین بیاورد اما نباید این حکم به هیچ وجه صادر می‌شد.

حادثه اسیدپاشی در تضعیف طرح مجلس برای امر به معروف و نهی از منکر بود

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد سئوالی در مورد ماجرای اسیدپاشی و این حرکت غیرانسانی و جنایت‌کارانه اضافه کرد: این اقدام در هر محکمه‌ای محکوم است و اینکه رسانه‌های غربی در تضعیف امر به معروف و نهی از منکر مجلس به این ماجرا پرداخته و آن را با فریضه امر به معروف گره زدند، جای تأمل دارد.

وی این شیطنت رسانه‌های غربی و همسویی برخی از رسانه‌های داخلی را در تضعیف این طرح مجلس یادآور شد و ادامه داد: مجلس هدفی جز ناکارآمد کردن اراذل و اوباش در کارهای تیمی همچون حادثه اصفهان ندارد و ورود قوه قضائیه و مجلس به این ماجرا تا رسیدگی به پرونده جنایتکاران و حتی صدور حکم اعدام برای آنها ادامه دارد.

افضلی‌فرد با اشاره به برخی اظهارات در بخشش و اعلام رضایت از سوی شاکیان برای افراد اسیدپاش گفت: هر چند ممکن است حکم اعدام آنها بشکند اما قصاص آنها باید به مانند حکم قرآن انجام شود چراکه در قرآن کریم نیز هدف از قصاص بها دادن به حیات و زندگی توصیف شده است.

وی با انتقاد از صدا و سیما که در مناسبت‌های مختلف موضوع عفو را مطرح می‌کند، افزود: در کنار عفو و گذشت باید موضوع قصاص که در آن حیات وجود دارد به نحو شایسته مطرح شود.

انتهای پیام/62001/ی40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها