امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123268
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هیأت پارلمانی ایران که به ریاست مؤید حسینی‌صدر به جمهوری آذربایجان سفر کرده، با «اسدالله

به گزارش گروه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هیأت پارلمانی ایران که به ریاست مؤید حسینی‌صدر به جمهوری آذربایجان سفر کرده، با «اسدالله ابراهیم‌اف» رئیس کمیسیون کشاورزی، هادی رجبلی رئیس کمیسیون تأمین اجتماعی و «شمس‌الدین» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کردند.

حسینی‌صدر در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات دینی و فرهنگی ایران و آذربایجان، اظهار داشت: توسعه روابط پارلمانی میان 2 کشور در قالب گروه‌های دوستی-پارلمانی و کمیسیون‌های تخصصی به گسترش هر چه بیشتر روابط سیاسی و دوستانه فیمابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان منجر خواهد شد و بستر لازم برای همکاری‌های 2 کشور در سایر عرصه‌ها را فراهم می‌نماید.

رئیس کمیته پتروشیمی مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حجم ناچیز روابط تجاری و اقتصادی دو کشور، تصریح کرد: در حال حاضر حجم مبادلات اقتصادی 2 کشور در بخش‌های مختلف در قیاس با ظرفیت‌های 2 کشور بسیار ناچیز است و باید با مساعی مشترک مقامات 2 کشور از ظرفیت‌های موجود استفاده بهتری برای گسترش روابط اقتصادی فیمابین برد.

حسینی‌صدر ادامه داد: با توجه به روابط حسنه 2 کشور در طول تاریخ و حُسن همجواری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، چشم‌انداز روشنی فراروی همکاری‌های 2 کشور وجود دارد.

نمایندگان مجلس آذربایجان نیز در این دیدار با اشاره به استقبال از روابط پارلمان‌های 2 کشور، بر این نکته تأکید کردند که روابط میان پارلمان‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان تسهیل‌کننده ارتباطات بخش خصوصی 2 کشور و ارتباطات نزدیک میان دو ملت خواهد بود.

رؤسای کمیسیون‌های مجلس آذربایجان با اشاره به سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران در اواخر هفته آینده به باکو پیشنهاد کردند که حسن روحانی در پارلمان آذربایجان سخنانی درباره چشم‌انداز روابط 2 کشور ایراد نمایند.

قابل ذکر است که در این دیدار، مسعود پزشکیان، الهویردی دهقانی و محمدعلی اسفنانی نیز حضور داشتند که جداگانه در زمینه نحوه بسط و توسعه روابط پارلمانی و دوستانه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با رؤسای کمیسیون‌های کشاورزی، تأمین اجتماعی و اقتصادی جمهوری آذربایجان گفت‌وگو و رایزنی کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها