امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12327
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش فارس به نقل از سی نت، سه محقق از موسسه فناوری جورجیا می گویند توانسته اند شارژری برای گوشی آیفون طراحی کنند که با استفاده از آن می توان خود ...

به گزارش فارس به نقل از سی نت، سه محقق از موسسه فناوری جورجیا می گویند توانسته اند شارژری برای گوشی آیفون طراحی کنند که با استفاده از آن می توان خود گوشی را هم هک کرد.

این عملیات بر روی گوشی مجهز به جدیدترین نسخه از سیستم عامل iOS صورت گرفته و کل فرایند هک کمتر از یک دقیقه به طول انجامیده است. جالب اینکه برای انجام هک از روش های متداول مانند jailbreak هم استفاده نشده است.

هک آیفون با سوءاستفاده از شارژر در شرایطی صورت می گیرد که بسیاری معتقد بودند سیستم عامل iOS ایمن تر از دیگر سیستم عامل های همراه مانند آندروید است. محققان می گویند افزودن برنامه ها و نرم افزارهای معیوب به این سیستم عامل هم بر خلاف تصور عمومی کار چندان دشواری نیست.

برای سوءاستفاده از شارژر اپل محققان نرم افزاری را در درون نرم افزار اصلی آن مخفی کرده اند و توانسته اند به درون سیستم عامل خود گوشی نفوذ کنند. محققان می گویند این روش با مختصر تغییری در مورد اداپتورهای برق، برخی انواع باتری ها و ... هم قابل استفاده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها