امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123287
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
مسعود بصیری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با انتقاد از عملکرد برخی از رسانه‌های کشور در خصوص پوشش اخبار مربوط به اسیدپاشی در استان اصفهان، اظهار ...

مسعود بصیری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با انتقاد از عملکرد برخی از رسانه‌های کشور در خصوص پوشش اخبار مربوط به اسیدپاشی در استان اصفهان، اظهار داشت: امیدواریم که این دسته از رسانه‌های کشور آگاهانه در این مسیر حرکت نکرده باشند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در ادامه افزود: این دسته از رسانه‌ها روان و ذهن مردم را به بازی گرفته‌اند و ما به آنها توصیه می‌کنیم که شیوه تعامل با مردم، شناخت منافع ملی و منافع کشور را در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: مصداق حادثه اسیدپاشی در سایر کشورها رخ داده است اما کشورهای دیگر در انعکاس اینگونه اخبار منافع ملی خود را در نظر می‌گیرند.

بصیری بیان داشت: رسانه‌های بیگانه و برخی از رسانه‌های همسو با این رسانه‌ها از قطع یک اصله درخت گرفته تا سناریوی اسید‌پاشی و در شرایطی که هیچ چیزی مشخص نشده و به اثبات نرسیده سوء استفاده می‌کنند و در جهت اهداف جناحی خودشان استفاده می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه با توصیه به برخی از خبرنگاران مبنی بر اینکه وارد بازی جناحی مدیران بالادستی خود نشوند، افزود: خبرنگاران لازم است که در عملکرد و فعالیت خود توجه ویژه‌ای به مصالح و امنیت ملی داشته باشند.

وی گفت: از دولت تقاضا می‌کنیم در خصوص رسانه‌هایی که با وارونه جلوه دادن اخبار اسید‌پاشی در جهت تشویش اذهان عمومی حرکت کردند اعمال قانون کند.

بصیری متذکر شد: دولت که در فیلتر کردن سایت‌ها دست توانایی دارد چرا در خصوص رسانه‌هایی که اندیشه و ذهن مردم را تخریب می‌کنند، وارد عمل نشده است.

وی با انتقاد از عدم تذکر دولت به این دسته از رسانه‌های کشور، بیان داشت: لازم است که در این خصوص شاهد ورود قوه قضاییه و برخورد آن باشیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه برخی از رسانه‌‌ها خبرنگاران را برای رسانه‌های غربی تربیت می‌کنند، تصریح کرد: این امر به شکلی است که هم‌اکنون بسیاری از خبرنگاران تربیت شده در صدای آمریکا و صدای انگلیس فعالیت می‌کنند.

بصیری بر ضرورت مورد آزمایش قرار دادن خبرنگاران تأکید کرد و بیان داشت: در این خصوص ضروری به نظر می‌رسد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کلاس‌های توجیه خبرنگاران نسبت به درنظر گرفتن منافع ملی را برگزار کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها