امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123303
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک مهندس هوانورد فرانسوی پهپادی کوچک شبیه به یک پرنده واقعی ساخته است؛ راه‌اندازی این

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک مهندس هوانورد فرانسوی پهپادی کوچک شبیه به یک پرنده واقعی ساخته است؛ راه‌اندازی این پرنده رباتیک موفقیت آمیز بوده و در حال حاضر قادر به پرواز است.

Bionic Bird پرنده‌ای شبیه چلچله به طول 17 سانتی‌متر، عرض 33 سانتی‌متر و وزن 9.3 گرم است؛ به گفته طراح تا کنون پرواز یک پرنده کوچک رباتیک غیر ممکن بوده است اما به لطف باتری 800mA و میکرو موتور، این پرنده قادر به پرواز است.

این پهپاد مجهز به دوربینی است که می‌تواند به تنهایی کارآمد باشد؛ داخل آن دو پردازنده، موتور، کولر و یک باتری جاسازی شده است و می‌تواند در 8 دقیقه 20 کیلومتر در ساعت پرواز کند.

این پرنده رباتیک بر روی یک شارژر تخم مرغی شکل هوشمند شارژ می‌شود و دارای نرم افزاری است که می‌تواند مانند موجودات زنده از مواد، فرم‌ها و فرآیندها استفاده کند و دقیقاً مانند یک پرنده واقعی عمل می‌کند.

بال‌های پرنده رباتیک قادر به انجام مانورهای سریع و فوری است و می‌توانند به راحتی تغییر شکل دهند؛ دم پرنده نیز قابل تنظیم است که اجازه می‌دهد پرنده تا طیف وسیعی پرواز کند.

این پهپاد با اتصال به برنامه iOS از راه دور توسط بلوتوث با گوشی‌ هوشمند و تبلت قابل تنظیم و کنترل است؛ برای گوشی‌های آندروید نیز در ماه مارس برنامه ریزی شده است و در سال 2015 فرمان بصری، کنترل گاز با انگشت بر روی آن نصب خواهد شد. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها