امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123304
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری صبح امروز در این مراسم اظهار کرد: خوب است که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری صبح امروز در این مراسم اظهار کرد: خوب است که در شهر اردبیل یک بوستان به نام یکی از اثرهای صنایع‌دستی نامگذاری شود تا هم در شناساندن صنایع‌دستی مفید باشد و هم اینکه در شناساندن فرهنگ غنی و تاریخی اردبیل می‌تواند بسیار مفید باشد.

بهمن نامورمطلق گفت: باید طراحی داخلی ادارات به گونه‌ای باشد که در آن از صنایع‌دستی خود استان‌ استفاده شود که این کار موجب زیبا شدن محیط کار و هویت‌دار شدن محیط می‌شود.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: تفاهمنامه همکاری مشترک بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل با شهرداری در جهت توسعه آموزش صنایع‌دستی و اشتغال به رشته‌های مختلف صنایع‌دستی و هنرهای سنتی امضا شد تا هنرهای دستی اردبیل بیشتر رونق بگیرد.

نامورمطلق افزود: باید بفهمیم که استان اردبیل شهر خاصی است و اردبیل به همت شهردار و شورای شهر و شهرداری و میراث فرهنگی استان اردبیل هویت‌دار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، در این مراسم شهردار اردبیل نیز در سخنانی بیان کرد: حرکت‌های خوبی در زمینه رسیدگی به حوزه صنایع‌دستی و احیای آن صورت گرفته است.

صدیف بدری گفت: در بحث حمایت از صنایع‌دستی باید به حمایت همکاران توجه شود.

وی افزود: در زمینه حفظ و احیای آثار تاریخی اردبیل پل هفت چشمه را مرمت و نورپردازی کردیم و سعی داریم مابقی پل‌های تاریخی را نیز بهسازی کنیم.

انتهای پیام/62011/ق20/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها