امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123311
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اثر حجمی عصر عاشورا، فردا صبح (12 آبان ماه) همزمان با تاسوعای حسینی با حضور محمدجواد شوشتری، مشاور شهردار و مدیرکل ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اثر حجمی عصر عاشورا، فردا صبح (12 آبان ماه) همزمان با تاسوعای حسینی با حضور محمدجواد شوشتری، مشاور شهردار و مدیرکل دفتر شهردار تهران، جمال کامیاب، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و هنرمند اثر، سیاووش سلیمی در میدان امام حسین (ع) رونمایی می شود.

 اثر حجمی "عصر عاشورا" که برداشتی از اثر مشهور استاد فرشچیان در مورد واقعه عصر عاشورا است، در میدان امام حسین (ع) نصب شده که فردا رونمایی می شود.

سیاووش سلیمی، با اتمام ساخت این اثر حجمی، نقاشی استاد فرشچیان از واقعه عصر عاشورا را به صورت سه بعدی به تصویر در آورده است.

این اثر از جنس برنز بوده و در ضلع شمال غربی حوض جلو خان مسجد امام حسین (ع) نصب خواهد شد.

اثر حجمی عصر عاشورا از جنس برنز در سطحی به شکل دایره به قطر 6 متر و 20 سانتیمتر و به مساحت 35 متر مربع با ارتفاع 5/4 متر مربع ساخته شده و بالغ بر 5/8 تن وزن دارد که شامل فیگوراتیو انسان، اسب امام حسین (ع) ذولجناح و خیمه های به آتش کشیده شده است.

این اثر یک کار فرمی و حسی است که تلاش کرده تمام جزییات به کار رفته در اثر استاد فرشچیان را در کار خود به درستی به تصویر در آورد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها