امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123315
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در دیدار با خانواده شهید فهمیده به مناسبت گرامیداشت ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در دیدار با خانواده شهید فهمیده به مناسبت گرامیداشت روز نوجوان و بسیج دانش آموزی، اظهار داشت: در دوران فعالیت در بنیاد شهید همواره توفیق دیدار خانواده‌های شهید حسین و داود فهمیده نصیب اینجانب شده است و همواره دیدار خانواده‌های شهدا را به عنوان یک وظیفه تلقی می‌کنم.

وی با بیان اینکه معرفی الگوها در آموزش و پرورش به عنوان یک روش تربیتی به حساب می‌آید، تصریح کرد: معرفی الگوهایی مانند شهیدان فهمیده می‌تواند راهنمای مناسبی برای تربیت دانش‌آموزان به عنوان آینده سازان کشور باشد.

فانی با اشاره به سخن حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه «شهدا چشم و چراغ ملت هستند»، افزود: چشم به معنای بصیرت و چراغ به مفهوم روشنایی در فرمایش حضرت امام(ره) نشان دهنده این است که خانواده‌های شهدا باید نشان دهنده مسیر و آگاهی باشند و از این منظر دیدار خانواده‌های شهدا برای تمام مردم غنیمت است.

وی با اشاره به تقدیم ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید به نظام و انقلاب اسلامی گفت: شهید فهمیده الگو و گل سرسبد شهدای دانش‌آموزی است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش مروج فرهنگ ایثار و شهادت است، تأکید کرد: طرح معرفی شهدا به جامعه دانش‌آموزی اقدامی است که آموزش و پرورش با همکاری بسیج انجام می‌دهد و می‌تواند فرهنگ دفاع مقدس را در مدارس زنده نگه دارد.

وی از اعزام قریب به یک میلیون دانش‌آموز به اردوی راهیان نور در سال تحصیلی جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: بازدید و زیارت مناطقی که در آن یادآور هشت سال دفاع مقدس از کشور و میهن است می‌تواند درس آموزنده‌ای باشد تا دانش‌آموزان همواره از تمامیت ارضی، مکتبی و دینی کشور خود حراست و حفاظت کنند.

فانی با بیان اینکه دفاع مقدس هشت ساله تنها جنگی است که هیچ قسمتی از خاک ایران از دست نرفته است، تأکید کرد: این موضوع عزم شهدا و ایثارگران در پاسداری از مرزهای ایران را نشان می‌دهد.

وی، آموزش و پرورش را یک نهاد انسان ساز معرفی کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش باید از دستاوردهای دفاع مقدس و فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع از مرزهای کشور حراست و حفاظت کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها