امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123316
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
دادستان عمومی و انقلاب مهریز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد با اشاره به قتل کودک 9 ساله‌ای در مهریز به جزئیات این حادثه اشاره کرد و اظهار ...

دادستان عمومی و انقلاب مهریز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد با اشاره به قتل کودک 9 ساله‌ای در مهریز به جزئیات این حادثه اشاره کرد و اظهار داشت: پس از آنکه محمدرضای 9 ساله شب هنگام از منزل خود به قصد شرکت در مراسم عزاداری خارج شد و به خانه بازنگشت، والدین وی موضوع را به پلیس گزارش دادند و تحقیقات از همان ساعات اولیه به سرعت و به طور جدی آغاز شد.

عزیز صابریان با بیان اینکه گزارش ارائه شده به پلیس مبنی بر عدم مراجعت کودک 9 ساله یک خانواده بود، بیان کرد: یک فرد مظنون در این رابطه دستگیر شد و تحقیقات از وی به عنوان تنها مظنون پرونده آغاز شد.

وی تصریح کرد: شخص دستگیر شده ابتدا اتهام وارده به خود را رد کرد اما با بازرسی‌های انجام شده از منزل وی، پلیس متوجه وجود چند قطره خون شد که با جست‌وجوی بیشتر، لباس مقتول نیز در خانه قاتل پیدا شد.

دادستان عمومی و انقلاب مهریز با بیان اینکه پس از پیدا شدن ادله کافی، مقاومت قاتل نیز به پایان رسید، عنوان کرد: وی زمانی که متوجه شد دیگر امکان انکار ندارد، به قتل اعتراف کرد.

وی افزود: قاتل در اعترافات خود اعلام کرد که مقتول را در حالی که تنها در کوچه به سمت هیئت عزاداری می‌‌رفته به سوار شدن به موتور و اینکه من نیز به هیئت می‌روم، دعوت کردم و او نیز پذیرفت و سوار شد اما در راه با ترفندهای مختلف او را به منزل بردم.

صابریان خاطرنشان کرد: قاتل به قصد آزار و اذیت کودک را به منزل خود برده و در نهایت نیز با یک ضربه چاقو به گلوی وی، کودک را به قتل رسانده و پیکر او را در داخل گونی گذاشته و نیمه شب در خیابان رها می‌کند.

وی تصریح کرد: قاتل اکنون به قتل خود اعتراف کرده و روانه زندان شده و دستگاه قضایی نیز با جدیت پیگیر این پرونده خواهد بود.

از آنجا که شایعاتی مبنی بر روانی بودن قاتل، حضور داعش در منطقه، ارتکاب قتل توسط اتباع بیگانه، جدا شدن سر پسر بچه از بدن وی و ... در شهر و در میان مردم شایع شده است، خبرنگار فارس این موارد را از دادستان مهریز پرس‌و‌جو کرد.

صابریان در این زمینه اظهار داشت: قاتل بومی، اهل و ساکن مهریز بوده و حضور داعش در منطقه یا ارتکاب توسط اتباع بیگانه صحت ندارد.

وی یادآور شد: بررسی‌های اولیه در مورد بیماری روانی قاتل نیز انجام شده و بیماری روانی که از قاتل سلب مسئولیت در قبال رفتار او کند،‌ در وی وجود ندارد.

دادستان عمومی و انقلاب مهریز ادامه داد: قاتل با یک ضربه چاقو کودک را به قتل رسانده و عضوی از بدن وی قطع نشده است.

رئیس کل دادگستری استان یزد نیز در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: دستگاه قضایی با جدیت با قاتل این پرونده برخورد خواهد کرد.

محمدرضا حبیبی با بیان اینکه مردم مهریز در آرامش باشند زیرا قاتل دستگیر شده و پس از محاکمه به اشد مجازات خواهد رسید، قاتل را از اراذل و اوباش دانست و افزود: دستگاه قضایی به سرعت به پرونده وی رسیدگی خواهد کرد.

دستگاه قضایی استان یزد از خانواده‌ها خواست: ضمن نظارت و کنترل بر رفت و آمد فرزندان، نسبت به عدم اعتماد به افراد در کوچه و خیابان به کودکان خود اطلاع‌رسانی و آموزش داشته باشند.

محمدرضا امروز در حالی که تنها قربانی اعتماد کودکانه خود شده بود، بر روی دستان پدر، مادر و اقوام خود تشییع و به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/2464/ق40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار