امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123318
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان بسیج فرهنگیان به مناسبت روز 13 آبان بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان بسیج فرهنگیان به مناسبت روز 13 آبان بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آماده است:

سالروز 13 آبان و مصادف شدن آن با عاشورای حسینی شور و حرارتی خاص در میان امت انقلابی ایجاد کرده است و جلوه‌ای از قیام و شهادت و شور و شعور را به تصویر کشیده است .

سیزده آبان به عنوان نمادی در تقابل با امپریالیسم جهانی، حاصل آگاهی و بصیرت نوجوانان و جوانان این مرز و بوم بوده که در اثر تعلیم و تربیت صحیح اسلامی و انقلابی بوجود آمده است.

تبعید امام راحل (ره) در سیزده آبان سال 43 با هدف جلوگیری از حرکت بیداری اسلامی صورت گرفت، اما هوشیاری و به صحنه آمدن  به موقع مردم انقلابی  و درس آموختگان مکتب حسینی سد راه آنان شد و قیام آن روز امام راحل (ره) را به موج عظیم اسلام خواهی تبدیل کرد.

احیای مجدد دین اسلام و دل بستن مسلمانان و مستضعفان به این حرکت جدید، دشمنی‌های استکبار جهانی را برانگیخت و تقابل دو جبهه استکباری و استکبار ستیزی را پدید آورد.

این تقابل و جنگ در عرصه ها و زمینه‌های مختلف ظهور و بروز یافته و هر روز در شکل و قالبی جدید ادامه پیدا کرده اما تاکنون نتیجه دلخواه استکبار حاصل نشده است.

آنچه در این برهه از زمان و در آستانه قیام عاشورا و یوم الله 13 آبان بیش از همه باید مورد توجه قرار گیرد این است که دشمنی استکبار جهانی و عوامل منطقه‌ای و هم پیمانان خبیث آنان  با اسلام عزیز و امت اسلام و ملت ایران، پایان نیافته بلکه جدی تر و عمیق تر نیز شده است .

دشمن در این شرایط کم سابقه به زشت ترین ابزار و پلیدترین حربه ها رو آورده و از هیچ اقدامی فرو گذار نیست.

شک و تردید، ناامیدی و سستی، اختلاف افکنی و ایجاد خلل بین صفوف جبهه مسلمین و به جان هم انداختن مسلمانان با یکدیگر اینها همه نمونه‌ای از اقدامات از سر استیصال دشمنان داخلی و خارجی است.

در نقطه مقابل، جبهه حق و رزمندگان اسلام مستحکم تر، گسترده تر و نیرومند تر از گذشته به میدان آمده‌اند.

بنابراین؛ امروز حفظ این بیداری و حرکت روبه رشد مسلمانان و دل‌بستگان جهان و همچنین مراقبت از نفوذ دشمن در خطوط سیاسی ،فرهنگی ،علمی و اقتصادی جبهه خودی در داخل و خارج از واجب ترین واجبات است.

به گزارش گروه آموزش و پرورش، سازمان بسیج فرهنگیان در این بیانیه نوشت: تقارن سیزده آبان سال 93 با قیام خونین عاشورای حسینی باید این مهم را به ما گوشزد کند که مثل همیشه آن چیزی که استکبار را از جامعه اسلامی نا امید می‌کند، همان استقامت و پایمردی است .

در این بیانیه آمده است: فرهنگ عاشورا فرهنگ زیر بار ذلت نرفتن است و پیروان راستین آن حضرت باید بار دیگر قیام سرخ حسینی را چراغ راه خویش ساخته و به تأسی از فریاد هیهات من الذله آن امام همام، از تمامی سدها و موانع عبور کنند و زمینه حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عج)  را فراهم کنند.

ما فرهنگیان بسیجی و تربیت یافتگان مکتب حسینی ضمن گرامیداشت سالروز 13آبان و روز بسیج دانش آموزی اعلام میداریم، رسالت و مأموریت خویش را مثل همیشه حفاظت و حراست از حریم فکر، اندیشه، اعتقادات ، باورها و در یک کلام فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) می دانیم و همچنان در صحنه حاضر خواهیم بود.

بسیج فرهنگیان در این بیانیه افزود: آمریکای جهان خوار و دوستان کور باطن او در منطقه و جهان ، فتنه گران و خود باختگان بدانند که ما به عهد و پیمان با خون به زمین ریخته شده فرزندان این مرز و بوم باقی بوده و در دفاع از کیان اسلام و انقلاب بر اساس فرامین و دستورات مقام عظمای ولایت لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد و در 13 آبان همراه با دانش‌آموزان و میراث داران خون شهیدان در صفوف به هم فشرده چونان بنیان مرصوص حاضر خواهیم شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها