امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123319
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، سردار محمد قنبری عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر اینکه افرادی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، سردار محمد قنبری عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر اینکه افرادی سودجو جهت اقدامات سود جویانه با حضور جلوی ساختمان دادگستری شهرستان خرم‌آباد با توسل به شیوه‌‎های متقلبانه به خانواده زندانیان مراجعه و با ترفندهای گوناگون جهت کسب منافع مادی به آنان اعلام کردند، با نفوذ بسیار بالایی که در دستگاه قضایی دارند در کمترین زمان قادر به وثیقه‌گذاری و آزادی زندانیان هستند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با چندین روز کار اطلاعاتی مشخص شد، افراد کلاهبردار باند بزرگی را تشکیل و در عمل مجرمانه فعالیت دارند و با به کارگیری روش‌های متقلبانه افرادی که سطح سواد چندانی نداشته و در روستاها و حاشیه شهر سکونت دارند، با پرداخت وجه ناچیزی آنان را اغفال و سند مالکیت زمین و یا ساختمان آنها را در جهت وثیقه‌گذاری برای زندانی تهیه و سپس با تبانی و پرداخت رشوه به کارشناسان دادگستری قیمت اسناد را که ارزش چندانی نداشته بسیار بالاتر از قیمت واقعی ارزیابی می‌کنند و تحت این عنوان با این شیوه و شگرد دو برابر وجه قرار صادره را از خانواده زندانی تصاحب و زندانی را که دارای قرار بازداشت سنگین بوده آزاد می‌کنند.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضائی 6 تن از اعضای این باند شناسایی و در یک عملیات منسجم در شهرستان خرم‌آباد دستگیر شدند.

قنبری با بیان اینکه از این متهمان تاکنون 28 میلیارد ریال کلاهبرداری کشف شده است، خاطر نشان کرد: 6 کلاهبردار با قرار صادره روانه زندان شدند.
انتهای پیام/2304/ق20/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار