امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123326
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
«قمر الزمان کائره» وزیر اطلاع رسانی سابق پاکستان و از اعضای حزب مردم در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: دولت حزب ...

«قمر الزمان کائره» وزیر اطلاع رسانی سابق پاکستان و از اعضای حزب مردم در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: دولت حزب مردم برای تأمین نیاز انرژی کشور یک قرارداد واردات گاز با ایران به امضا رساند و دولت فعلی باید برای اجرایی شدن این پروژه وارد عمل شود.

وی افزود: پاکستان به شدت با کمبود گاز مواجه است. خودروهایی که با سوخت سی ان جی تردد می‌کردند، کارآیی خود را از دست داده‌اند و فقط 2 روز در هفته می‌توانیم از سوخت گاز استفاده کنیم.

کائره عنوان کرد: در روزهایی که سی ان جی در دسترس است هر خودرو برای دریافت گاز باید به مدت 5 ساعت در صف‌های طولانی در انتظار باشد تا بتواند از سوخت گاز استفاده کند.

وزیر اطلاع رسانی سابق پاکستان بیان کرد: ما گاز برای مصرف خانگی نداریم و صنعت کشور نیز به علت کمبود گاز به شدت آسیب دیده است. در چنین شرایطی تکمیل خط لوله صلح از اهمیت حیاتی برای پاکستان برخوردار می‌باشد و بی‌توجهی دولت نسبت به این امر قابل درک نیست.

وی افزود: آصف علی زرداری رئیس جمهور سابق بدون توجه به فشارهای خارجی و با در نظر گرفتن منافع کشور و مردم برای واردات گاز از ایران با مقامات این کشور به توافق رسید و قبل از آن بی‌نظیر بوتو چند قرارداد برای واردات برق از ایران به امضا رساند به همین علت تا حدودی برق کشور تأمین شده است.

به گفته قمر الزمان کائره از 2 دهه قبل دولت‌های پاکستان به فکر وارد کردن گاز از کشورهای آسیای مرکزی هستند اما اگر این پروژه قابل اجرا بود، حزب مردم به آن توجه می‌کرد اما چون خط لوله تاپی قرار است از افغانستان عبور کند و مسیر آن نیز نسبت به خط لوله صلح طولانی‌تر است، اجرای آن به لحاظ امنیتی و اقتصادی ممکن نیست.

کائره گفت: ایران کشور همسایه پاکستان است و قسمتی از خط لوله گاز که در این کشور قرار دارد تکمیل شده فقط کافی است دولت برای تکمیل این پروژه جدی باشد.

وی افزود: دولت فعلی پاکستان به جای گاز طبیعی به دنبال دریافت گاز مایع است و باید دید آیا این نوع گاز می‌تواند مشکلات کشور را حل کند و آیا هزینه‌های دریافت آن از گاز معمولی بیشتر است یا خیر؟

وزیر سابق اطلاع‌رسانی پاکستان خاطرنشان کرد: طبق قراردادی که دولت حزب مردم با ایران به امضا رسانده بود، نیمی از نیاز کشور تأمین می‌شد و اگر حزب مردم با پیروزی درانتخابات بر سر قدرت باقی می‌ماند، پروژه خط لوله صلح تکمیل شده بود.

به گفته قمر الزمان کائره، تکمیل خط لوله صلح بهترین راه برای تأمین نیازهای انرژی پاکستان است و اگر راه بهتری وجود داشت حزب مردم آن راه را پیش می‌گرفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها