امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123330
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «ای‌بی‌آی»، «اوو مورالس» رئیس جمهور بولیوی طی سخنانی در جمع خبرنگاران رسانه‌های محلی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «ای‌بی‌آی»، «اوو مورالس» رئیس جمهور بولیوی طی سخنانی در جمع خبرنگاران رسانه‌های محلی این کشور، توصیه‌های آمریکا و اسرائیل در مورد نقض حقوق‌بشر در بولیوی را بی‌ارزش خواند و اعلام کرد که آن‌ها به دلیل عدم رعایت اصول اخلاقی به هیچ عنوان صلاحیت اظهار عقیده در این رابطه و توصیه دولت بولیوی را ندارند.

«مورالس» در ادامه افزود که آمریکا و اسرائیل که خود از زمره جنایتکاران به شمار رفته و دارای پایگاه‌های نظامی متعدد هستند چگونه به خود اجازه توصیه به کشور دیگری را در این رابطه می‌دهند؟ آن‌ها باید ابتدا به جنایات خود علیه بشریت رسیدگی کنند.

آمریکا و رژیم صهیونیستی چندی پیش توصیه‌هایی را جهت رعایت حقوق مردم بولیوی و اجازه برخورداری ملت این کشور از آزادی بیان به دولت بولیوی ارائه کرده بودند.

«مورالس» نیز در پاسخ ضمن رد کامل این سخنان تأکید کرد که آزادی بیان در این کشور آمریکای جنوبی به حدی وجود دارد که تمامی مردم می‌توانند به مقامات این کشور حتی رئیس جمهور اهانت کنند.

وی در بخشی از سخنانش ضمن رد مجدد اظهارات اسرائیل در مورد کشورش، جنایات 51 روزه نیروهای اسرائیلی را در نوار غزه، کشتن بیش از  2160 تن از مردم بی‌گناه فلسطین و همچنین بی‌خانمان کردن حدود 100 هزار نفر را در این منطقه یادآور شده و مورد انتقاد شدید قرار داد.

«مورالس» در ادامه تأکید کرد که دولت آمریکا و اسرائیل باید در دادگاه لاهه نسبت به جنایاتشان که همگی ناقض حقوق تمام بشریت می‌باشد محاکمه شده و مورد مجازات قرار گیرند.

رئیس جمهور بولیوی در پایان سخنانش تصریح کرد که این‌گونه اقدامات همگی ریشه در سیاست اهریمنی کشورهایی را دارد که قصد مبارزه با ملل مخالف با نظام سرمایه‌داری را دارند.

به گزارش فارس، روابط دیپلماتیک بولیوی و ایالات متحده آمریکا از سال 2008 تاکنون کاهش چشمگیری داشته است.

طبق گزارشات موجود این کاهش روابط به دلیل اعتراض بولیوی از اقدامات مداخله‌جویانه آمریکا در امور داخلی این کشور آمریکای جنوبی می‌باشد.

دولت بولیوی همچنین از سال 2009 نیز روابط دیپلماتیک خود را با رژیم غاصب صهیونیستی به دلیل جنایات این رژیم علیه مردم بی‌گناه غزه قطع کرده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها