امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123333
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - ایلیا ج. مغنایر ؛ «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در حال حاضر توان و قدرت خود را باز یافته است و خارج از طرح‌ها ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - ایلیا ج. مغنایر ؛

«بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در حال حاضر توان و قدرت خود را باز یافته است و خارج از طرح‌ها و قراردادهای جانبی که برخی رسانه‌ها از آن سخن می‌گویند یا توسط دیپلمات‌های غربی مشغول به جنگ فعلی درسوریه و عراق مطرح می‌شود، قرار گرفته است. به ویژه پس از اینکه اسد توانست با کمک متحدانش ارتشی قوی شکل دهد و مدرسه و تاکتیک نظامی‌اش را متناسب با جنگ سوریه هماهنگی کند؛ جنگی که 3 سال و نیم است ادامه دارد.

مسئولان نظامی آگاه به تحولات ارتش سوریه می‌گویند که ارتش این کشور هم اکنون در قالب گروه‌های کوچک می‌جنگند و دیگر در قالب گردان، تیپ یا یگان‌های بزرگ نیستند و تاکتیک خود را متناسب با موقعیت ومیدان و طبیعت دشمن در شهرها، روستاها و داخل کوچه‌ها و خیابان‌ها تغییر می‌دهد، دشمنی که از نیروهای خبره غیر نظامی برخوردار است.

این مسئولان در این خصوص به پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفتند تجربه ثابت کرده است نیروهای نظامی کلاسیک در موقعیت فعلی شکست می‌خورند، زیرا مواضع، تحرکات و استراتژی کلاسیک در جنگ گروهی و چریکی، با گروهک‌هایی مانند داعش و النصره و غیره در سوریه مفید نیست، به همین دلیل سعی شد ارتش سوریه متناسب با این گروه‌ها تغییر تاکتیک بدهد. تجریه جنگی حزب‌الله و سپاه ایران در این تغییر تاکتیک ارتش سوریه بسیار موثر بود؛ ارتشی که امروز نقطه قوت سوریه است و موفقیت تاکتیکی آن در درگیری‌های مهمی مانند «جوبر» در غوطه شرقی به اثبات رسیده است. این ارتش آماده و جوان با ثبات و تجربه و آمادگی در مهمترین جنگ‌های خیابان‌های تنگ به دل دشمن می‌زند و برای تامین امنیت می‌کوشد.

ارتش کنونی سوریه از تجربه مبارزه حزب‌الله علیه رژیم صهیونیستی و نیز تجربه‌ای در درگیری‌ها قلمون، قصیر و حلب استفاده کرده است و در حال حاضر به نیروهایی تبدیل شده‌اند که می‌توانند در هر جنگی علیه داعش و امثال آن هرچه قدر که سخت باشد، وارد شوند. ارتش سوریه صاحب یک معادله جنگی شده است که می‌تواند درخواست‌های سیاسی و نظامی را در آینده تحمیل کند زیرا اکنون دیگر ضعیف نیست و دست‌آوردهای مهمی کسب کرده است. این موفقیت در حدی است که حکومت و دولت سوریه می‌توانند در مذاکرات آینده و با استناد به تخریب‌های سوریه شروطی را تحمیل کنند.

منابع آگاه مذکور تاکید کردند که ارتش سوریه شیوه و اسلوب نظامی قبلی‌اش را تغییر داده و دیگر به گردان‌های 1و 2 و 3 برای حمله به هدف مورد نظر تقسیم نمی‌شود بلکه ابتدا هدف مورد نظر را مشخص و راه را برای جمع‌آوری اطلاعات باز می‌کنند و با انجام چند عملیات جداگانه و منحرف کردن توجه دشمن بر هدف پیروز می‌شوند. این نیروها در عملیات‌های مذکور به حفظ نیروهای انسانی توجه ویژه ای دارند زیرا عامل انسانی در جنگ‌های گروهی فعلی مانند سوریه اهمیتی اساسی دارد و همین عامل باعث شد دولت‌های مجاور سوریه مانند ترکیه و نیز واشنگتن تسلیم شوند. آمریکا دیگر خواهان رفتن اسد نیست. این موضوع فقط به خاطر ارتش سوریه نیست بلکه روسیه نیز به صراحت اعلام کرده که اسلحه بسیار پیشرفته در اختیار دمشق قرار خواهد داد و موشک‌های S-300  و «اسکندر» نیز شامل آن است. موشک‌هایی که اسرایئل وجود آنها در مرز با خود را نمی‌پذیرد.

عده‌ای بر این باورند که جنگ فعلی در سوریه باعث نشده که دولت این کشور اعتماد به نفس لازم در برابر کسانی را که تحت تکفل او زندگی می‌کنند از دست داده باشد و تلاش خود را در این زمینه به کار می‌گیرد. از جمله این اقدامات تلاش برای عبور و مرور منظم در خیابان‌های پایتخت و تلاش برای ترمیم زیرساخت‌های آسیب دیده است.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها