امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123334
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بنابر بیانیه‌ای که وزارت دفاع انگلیس منتشر کرده، این کشور به حضور در افغانستان در قالب ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بنابر بیانیه‌ای که وزارت دفاع انگلیس منتشر کرده، این کشور به حضور در افغانستان در قالب نیروهای ایساف وابسته به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی( ناتو) ادامه می‌دهد.

در این بیانیه آمده است که در شرایطی که ماموریت نیروهای امنیت بین الملل (ISAF) رو به پایان است، نیروهای انگلیسی می‌خواهند تا بر روی ماموریت ناتو در این زمینه تمرکز کنند. در این برنامه به توسعه وزارت دفاع افغانستان و آموزش فرماندهان آینده ارتش ملی افغانستان (ANA) توجه شده است.

برنامه پشتیبانی، ماموریت اخیر ناتو برای ایجاد وزارتخانه‌ها و موسسات در کنار افزایش سطح فرماندهی در نیروهای افغان اعلام شده است.بنابر بخش دیگر این بیانیه در صورتی که ارتش ملی افغانستان توانایی خود را در مقابله با شورشیان نشان می‌دهد، تعداد کمی از ناظران و کارشناسان انگلیسی در افغانستان باقی خواهند ماند.

نتیجه یک نظرسنجی نشان می‌دهد که از دید بیشتر مردم انگلیس، ارزش حضور این کشور در افغانستان در قالب ماموریت نیروهای ایساف کمتر شده است. ایساف را ناتو در پی حملات 11 سپتامبر در افغانستان ایجاد کرد و قرار است ماموریت این گروه تا پایان سال جاری میلادی پایان یابد.

انتهای‌پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار