امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123335
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بحرین در شب‌های محرم، هنوز شاهد حرکت‌ها، تظاهرات‌ها و تجمع‌‌های اعتراض‌آمیز به دولت بحرین

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بحرین در شب‌های محرم، هنوز شاهد حرکت‌ها، تظاهرات‌ها و تجمع‌‌های اعتراض‌آمیز به دولت بحرین است؛ دولتی که نیروهای امنیتی آن شعائر حسینی و پرچم‌ها و نمادهای عاشورایی را در چندین نقطه از این کشور برچیدند.

به گزارش خبرنگار فارس، شنبه‌شب (دیشب) و صبح امروز یکشنبه تجمع‌های اعتراضی مردم بحرین در مناطق «باربار»، «الجفیر»، «الدیر»، «شهله جنوبی»، «سماهیج» «شهرکان»، «جیزه النبی» و منطقه «کرزکان» برگزار شد.

مردم در منطقه باربار شب گذشته در مراسم عزاداری با شعارهایی درباره حضرت قاسم علیه‌السلام شرکت کردند که در نهایت این مراسم به تجمعی اعتراضی علیه دولت بحرین تبدیل شد.

به گفته شرکت‌کنندگان در این تجمع‌ها، تجدید بیعت با شهدا و ادامه راه آنها هدف اصلی این تجمعات بود. این تجمعات شب‌ها ساعت ۷ (به وقت محلی) آغاز می‌شود و صبح‌ها نیز برگزار می‌شود.

بنا بر این گزارش، همسر شهید «عبدالکریم فخراوی» نیز در این مراسم عبادی سیاسی در شهر باربار بحرین سخنرانی و بر عدالتخواهانه بودن حرکت اعتراضی مردم تأکید کرد. این تجمع تحت عنوان «زفاف النور و قاسم‌های بحرین» برگزار شد. این مراسم به منظور وفای عهد با شهدای بحرین برگزار شد.مشابه این مراسم همچنین در منطقه الجفیر بحرین برگزار شد و در خلال آن تصاویری از شهدا در منظقه نصب شد.

معترضان بحرینی همچنین عکس شهدا را نیز به مناسبت دروه جدید اعتراضات در منطقه الدیر نصب کردند.

در همین حال تظاهرات مسالمت‌آمیزی در منطقه شهله جنوبی برگزار شد و معترضان همراه خود عکس‌های شهدا را در دست داشتند. تظاهرات مسالمت آمیز مردم منطقه سماهیج نیز تحت عنوان «زفاف النور» و یاد شهدا برگزار شد. همچنین جوانان انقلابی منطقه شهرکان بحرین نیز پرچم‌های عاشورایی را در میدان شهید الصبری مجددا نصب کردند.

پیشتر نیز نیروهای آل‌خلیفه این پرچم‌ها را جمع‌آوری کرده بود. تظاهزات مردمی در جزیره النبی الصالح  و منطقه کرزکان نیز برگزار شد. این تظاهرات علاوه بر شب گشته، صبح امروز نیز ادامه یافت.

از طرفی دیگر، همچنین اهالی شهرک «الدراز» در اعتراض به هتک حرمت نمادهای عاشورایی توسط نیروهای وابسته به نظام بحرین تجمع کردند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها