امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123343
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طبق بررسی‌ها و تحقیقات شبکه «الجزیره» که در سطح ملی در آمریکا صورت گرفته است، مسوولان

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طبق بررسی‌ها و تحقیقات شبکه «الجزیره» که در سطح ملی در آمریکا صورت گرفته است، مسوولان انتخاباتی در 27 ایالت آمریکا که اغلب آنها جمهوری‌ هستند، برنامه‌ای را آغاز کردند که پاکسازی گسترده در لیست‌ رأی‌دهندگان به وجود می‌آورد.
این طرح به گونه‌ای است که میلیون‌ها نفر به ویژه سیاهپوستان، اسپانیایی‌ها و رأی‌دهندگان آسیایی آمریکایی در معرض خطر قرار می‌گیرند.

هافینگتون‌پست گزراش کرد که پیش از این نیز دهها هزار نفر از لیست رأی‌دهندگان دستکم یک ایالت که در آن رقابت انتخاباتی صورت می‌گیرد حذف شده‌اند و انتظار می‌رود شمار افرادی که قرار است از این لیست حذف شود، افزایش یابد.

این اقدام نژادپرستانه همانند قانون «جیم کرو» است، پس از پایان جنگ جهانی اول و در دهه 1920 اقدامات نژادپراستانه بار دیگر به اوج خود رسید. در این دوران رهبران نژاد پرست به سطوح عالی حکومتی رسیدند و «قانون جیم کرو» برای تحت رهبری درآوردن آمریکائیان آفریقایی تبار به تصویب رسید. این قانون مربوط به جدایی سیاهان و سفیدان در محیط‌های عمومی است.

در جنگ جهانی دوم تبعیض علیه سیاه پوستان کماکان ادامه داشت. استخدام سیاهان در صنایع هوایی و زیردریایی صورت نمی‌پذیرفت و فقط در نیروی دریایی از آنها استفاده می شد.

با این اقدام نژادپرستانه، یک نفر از هر هفت سیاهپوست، یک نفر از هر هشت آمریکایی-آسیایی و یا لاتینی تبار و یک نفر از هر 11 رأی‌دهنده سفید‌پوست در معرض از دست دادن حق رأی خود است زیرا طبق این طرح آنها واجد شرایط رأی‌ دادن نیستند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها