امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123347
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هری رید» رهبر اکثریت دموکرات‌های کنگره روز شنبه (دیروز) آخرین تلاش‌های خود را قبل از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هری رید» رهبر اکثریت دموکرات‌های کنگره روز شنبه (دیروز) آخرین تلاش‌های خود را قبل از برگزاری انتخابات میاندوره‌ای کنگره صورت داد و هشدار داد که حزب دموکرات توانایی پذیرش باخت در رقابت مهم سنا در ایالت «آیووا» را ندارد زیرا این مسئله منجر می‌شود که جمهوری‌خواهان بتوانند کنترل سنا را به دست گیرند.
رقابت انتخاباتی در آیوا هم نتیجه بازنشستگی «تام هارکین» سناتور کهنه‌کار دموکرات این ایالات است. نامزد این حزب برای جانشینی هارکین، «بروس بریلی» از نمایندگان مجلس است و رقیب او «جانی ارنست» نماینده جمهوری‌خواه سنای ایالتی آیوا است.
در یک کنفرانس ویدئویی به میزبانی کمیته کمپین تغییرات پیشرو، درباره نامزدی جانی ارنست گفت: «او بسیار راستگرا است به طوریکه حتی بخشی از راستگرایان ممکن است آنچه را که او درباره‌اش حرف می‌زنند دوست نداشته باشند.
وی از فعالان تغییرات پیشرو خواست تا از جانب بروس بریلی به رأی‌دهندگان آیووا تماس بگیرند و از آنها بخواهند که به وی در انتخابات میاندوره‌ای کنگره که قرار است روز سه‌شنبه برگزار شود، رأی‌ دهند.
هری رید درباره حزب دموکرات گفت: «اگر ما در آیووا پیروز شویم، کارمان را خوب پیش برده‌ایم زیرا آیووا بسیار حیاتی است. هیچ راه دیگری برای بیان آن وجود ندارد.»
ارنست از سال 2011 در سنای ایالتی بوده و در ارتش آمریکا هم فعالیت داشته است و با حداقل دستمزد سراسری مخالف است، از قانون ضد سقط جنین حمایت کرده، و خواهان لغو تغییراتی ا‌ست که اوباما در نظام بیمه درمانی آمریکا ایجاد کرده.
بریلی دموکرات یک وکیل است. او از سال 2007 نماینده بخش شمال شرقی ایالت آیوا در کنگره ایالات متحده بود. گرچه نظرسنجی‌های اولیه حکایت از پیروزی او در این ایالت داشت اما چند وقت پیش یک فیلمی نوار ویدئویی از او منتشر شد که نشان می‌داد او یک سناتور آمریکایی که کشاورز بود و حقوق نمی‌دانست را مسخره می‌کرد.
ارنست از این فیلم به نفع خود استفاده برد تا بتواند چهره او را تخریب کند و از محبوبیت وی در ایالت آیووا بکاهد.
گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که اگر جمهوری‌خواهان بتوانند در انتخابات میاندوره‌ای روز سه‌شنبه هفته جاری، 6 کرسی را از دموکرات‌ها بازپس گیرند، کنترل سنا به دست آنها می‌افتد.
طبق این گزارش، رقابت سنای آیووا یکی از میدان‌های رقابتی داغ در آمریکا به حاسب می‌آید. طبق نظرسنجی روزنامه هافینگتون‌پست، ارنست با اختلاف دو درصد از بریلی پیشی گرفته است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها