امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123350
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هلموت کهل» صدراعظم پیشن آلمان ضمن انتقاد از تلاش برای انزوای روسیه، از غرب خواست که در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هلموت کهل» صدراعظم پیشن آلمان ضمن انتقاد از تلاش برای انزوای روسیه، از غرب خواست که در این زمینه هوشمندانه تر عمل کند.
این بخشی از کتاب جدید کهل با عنوان «نگرانی برای اروپا»  است که روزنامه فرانکفورترالگماینه آن را منتشر کرد. قرار است این کتاب چهارشنبه آینده منتشر شود. در این کتاب کهل به طور ویژه از گروه 7 انتقاد کرده که در ژوئن گذشته نشستی را بدون حضور روسیه برگزار کردند و آن را اقدام ظالمانه و توام با تندروی دانسته است.

صدراعظم پیشین آلمان که سال 1998، با پذیرش روسیه در این گروه موافقت کرد در کتابش نوشت: «غرب، روسیه و اوکراین باید به این نتیجه برسند که ما نباید همه چیز را به بازی بگیریم؛ آنچیزی را که یکبار به دست آورده‌ایم.»

با این حال «فرانک‌والتر‌اشتاین‌مایر» وزیر خارجه آلمان معتقد است که امکان نزدیکی مجدد روابط با مسکو وجود دارد. وی در این مورد به روزنامه «زونتاگ اکتوئله» گفت که توافق گازی اخیر میان روسیه و اوکراین، گامی مهم برای کاهش بحران است.

از آغاز بحران اوکراین غرب همواره اقداماتی را در جهت تحت فشار گذاشتن روسیه انجام داده که خروج این کشور از گروه 8، یکی از آنها بوده است.

انتهای‌پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار