امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123359
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، میزگرد مشترک دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه  جمهوری اسلامی ایران و ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، میزگرد مشترک دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه  جمهوری اسلامی ایران و موسسه تحقیقات صلح اسلو (PRIO)  تحت عنوان «نقش ادیان در کاهش خشونت ، افراط گرایی و تروریسم »با سخنان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و بورگه برنده وزیر امور خارجه نروژ در تهران اغاز به کار کرد.

محمد جواد ظریف  طی سخنانی در این نشست تصریح کرد : خشونت و افراطی گرایی مربوط به یک منطقه نیست و اگر امروز این خشونت و افراطی گرایی در رفتار داعش در عراق و سوریه مشاهده شده است ، این احتمال وجود دارد که این امر روزی به سایر مناطق جهان نیز سرایت کند .

وزیر امور خارجه کشورمان با استقبال از برگزاری چنین نشست هایی بر یافتن و طراحی استراتژی عملی برای مقابله  با پدیده خشونت و افراطی گرایی تاکید کرد .

بورگه برنده وزیر امور خارجه نروژ نیز در سخنان خود تاکید کرد: سفر وزیر امور خارجه نروژ به جمهوری اسلامی ایران پس از سالها در شرایطی انجام می شود که در منطقه خاورمیانه  و بویژه در عراق و سوریه با پدیده داعش  روبرو هستیم و  این پدیده به عنوان مشکل می تواند مورد بررسی قرار گیرد .

وزیر امور خارجه  نروژ با اشاره به تمایل کشور متبوعش برای داشتن دیالوگ با جمهوری اسلامی ایران در زمینه خشونت و افراط گریی ، بر نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در منطقه تاکید کرد.

بورگه برنده تاکید کرد: شخصیت های دو کشور با برگزاری چنین نشست هایی می توانند به درک مشترک از موضوع خشونت و افراطی گرایی کمک کنند.
 
انتهای پیام/ 
  انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار