امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123362
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیمز بیکر» وزیر امور خارجه اسبق آمریکا طی مصاحبه‌ای در زمینه سخنان اخیر یک مقام کاخ ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیمز بیکر» وزیر امور خارجه اسبق آمریکا طی مصاحبه‌ای در زمینه سخنان اخیر یک مقام کاخ سفید که نخست وزیر اسرائیل را فردی «بزدل» نامیده بود تاکید کرد که این موضوع نقش مثبتی را بر روابط واشنگتن و تل‌آویو نخواهد داشت.

روزنامه «هیل» رسانه ویژه مجلس آمریکا در این زمینه نوشت: جیمز بیکر تاکید کرد که شخصا با نتانیاهو در زمان ریاست جمهوری «جوج بوش» (پدر) مشکل داشته است.
بر اساس این گزارش، جیمز بیکر اظهار داشت: «این موارد البته گاه و بیگاه رخ می‌دهند و همیشه تنش در بین حتی متحدان در روابط خارجی وجود دارد.»
بیکر مدعی شد که پیشتر نتانیاهو سیاست آمریکا را در خاورمیانه زیر سئوال برده بود و آن‌ را مبتنی بر دروغ نامیده بود و به همین خاطر وی مانع از ورود نتانیاهو به وزرات خارجه آمریکا شده بود.
مقامات آمریکایی اخیرا در جریان سفر «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی به واشنگتن، از دیدار با وی خودداری کردند که این امر جنجال زیادی به راه انداخت.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار