امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123366
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 283
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; کرسی تلاوت قرآن کریم و مراسم احیای شب عاشورا 12 آبان‌ماه 1393 همزمان با شب ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; کرسی تلاوت قرآن کریم و مراسم احیای شب عاشورا 12 آبان‌ماه 1393 همزمان با شب عاشورای حسینی از ساعت 23 در مکتب‌القرآن و العترة مسجد جامع المهدی(عج) واقع در فلکه اول دولت‌آباد شهرری برگزار می‌شود.

«سید‌محمد‌جواد موسوی درچه‌ای» در گفت‌وگو با فارس، تلاوت قرآن کریم را یکی از اعمال سفارش شده در شب عاشورا دانست و گفت: یکی از اعمالی که در شب عاشورا بسیار سفارش شده تلاوت قرآن است، زیرا در این شب حضرت سید‌الشهدا(ع) هم به همراه یاران باوفایش تا صبح به تلاوت قرآن مشغول بودند.
 
 
درچه‌ای تلاوت قرآن در شب عاشورا را مستحبی فراموش شده بیان کرد و گفت: اگر قرار باشد یک شب در طول سال با قرآن سپری شود بهترین شب عاشورا است اما متأسفانه این امر مستحب فراموش شده و در عزاداری‌ها خصوصاً شب عاشورا خبر چندانی از تلاوت قرآن نیست.

این قاری قرآن کریم با توصیه هیئت‌های مذهبی به برگزاری کرسی‌های تلاوت گفت: باید این فرهنگ در هیئت‌ها جا بیفتد که در کنار عزا‌داری امام‌حسین(ع) دقایقی هم عزا‌داران قرآن بخوانند، خصوصاً در شب عاشورا جوانان می‌توانند اواخر شب پس از اتمام عزاداری ساعاتی را در هیئت بمانند و مانند امام‌حسین(ع) و یاران باوفایش به تلاوت قرآن مشغول باشند.
 
 
درچه‌ای با اشاره به برگزاری مراسم احیای شب عاشورا در مکتب‌القرآن شهرری گفت: این برنامه از ساعت 23 شب عاشورا و با حضور قاریان ممتاز و بین‌المللی قرآن کریم آغاز و در آن ضمن تلاوت قرآن برنامه‌های دیگری مانند؛ ذکر مصیبت امام‌حسین(ع)، قرائت زیارت عاشورا و مقتل‌خوانی هم گنجانده شده و اقامه نماز صبح و صرف صبحانه پایان‌بخش آن است. همچنین در این محفل آیات مربوط به جهاد، شهادت، ایثار و اوصاف بهشت و متقین تلاوت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; این ششمین سال برگزاری این مراسم است که تاکنون قاریانی مانند «سعید طوسی»، «محمد‌رضا پورزرگری»، «حمید‌رضا احمدی‌وفا»، «امین پویا»، «محمد‌حسین سبز‌علی» و تعداد دیگری از قاریان ممتاز و بین‌المللی در آن حضور داشته‌اند. این برنامه با همت مجمع قاریان شهر‌ری شب عاشورا در مسجد جامع المهدی(عج) شهرری برگزار می‌شود.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها