امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123381
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر مقدم در مراسم افتتاحیه دبیرخانه نخستین آفرین‌واره ماه محرم که در تاریخ 7 آبان برگزار شد با اشاره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر مقدم در مراسم افتتاحیه دبیرخانه نخستین آفرین‌واره ماه محرم که در تاریخ 7 آبان برگزار شد با اشاره به اینکه جشنواره در سه بخش فیلم، فیلمنامه نویسی و عکس ازتاریخ 11 آبان شروع به کار می کند، اظهار کرد: این آفرین‌واره با محوریت مراسم عزاداری حسینی در حسینیه اعظم، تکیه ارمغانخانه و عزاداری امام حسین(ع) در استان زنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان نخستین استانی است که برای برگزاری آفرین‌واره اقدام می‌کند، ابراز کرد: استان زنجان با برگزاری آفرین‌واره در صدد ثبت سنت‌های عزاداری ماه محرم در استان زنجان بوده است.

مقدم در راستای تلاش برای ارتقاء کیفیت جشنواره عنوان کرد: تلاش شده داوران جشنواره از بین فیلم‌سازن و عکاسان برجسته‌ی کشور انتخاب شوند.

وی با توجه به حضور مردم در مراسم عزاداری امام حسین(ع) افزود: اجرای آفرین‌واره و ثبت وقایع در قالب عکس، فیلم و نوشتن فیلمنامه ، عزاداری‌های استان زنجان را برای نسل‌ها و زمان‌های آینده ماندگار می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در کنار نشان دادن حسینیه اعظم ، برگزاری نخستین آفرینواره ماه محرم در استان زنجان سبب فعال شدن عرصه هنر می‌شود، بیان کرد: دشمنان اسلام در تلاش‌اند مردم مسلمان را فریب دهند اما فعالیت‌های هنری می‌تواند در ترویج وقایع ماه محرم و عزاداری مردم مؤثر واقع شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار آفرینواره ماه محرم در استان زنجان اجرا می‌شود و در تلاشیم در سال‌های آینده نیز این جشنواره به شکل مستمر فعالیت خود را ادامه دهد.

نخستین آفرینواره‌ محرم، آیین آینه از تاریخ 26 الی 28 آذر ماه در شهر زنجان برگزار خواهد شد و فیلم‌سازان، فیلم‌نامه نویسان و عکاسانی که در این رویداد ثبت نام کرده‌اند ، آثار خود را از تاریخ 10 الی 14 آبان ماه در جریان برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم در شهر زنجان تهیه خواهند کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار