امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123382
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در مراسم نواختن زنگ استکبارستیزی در مدرسه شاهد اطهر با اشاره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در مراسم نواختن زنگ استکبارستیزی در مدرسه شاهد اطهر با اشاره به 13 آبان ماه روز مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: تاریخ کشور کهن و دیرین ایران فراز و نشیب‌های فراوانی به خود دیده است.

وی تصریح کرد: کشورمان ایران در یک مقطع تاریخی به عنوان بزرگترین امپراطوری دنیا مطرح بود ولی در طول زمان بر اثر سر کار آمدن سلاطین نالایق و بی کفایت در هر حمله خارجی قطعه‌ای از این میهن جدا شد.

امام جمعه زنجان با اشاره به قرارداد ننگین ترکمنچای و گلستان خاطرنشان کرد: این قراردادها موجب شد تا 17 شهر از کشورمان جدا شده و به تصرف سایر کشورها درآید.

این مسئول افزود: قراردادهای ننگین دیگری نیز در دوران حکومت رضاخان موجب جدا شدن بخش‌های مختلف از کشورمان همچون رشته‌ کوه‌های آرارات و بحرین شده است.

خاتمی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس همه دولت‌ها از صدام حمایت کردند، عنوان کرد: این افتخار فقط برای جمهوری اسلامی ایران است که در اثر رشادت‌ها و ایستادگی شهیدان، جانبازان و ایثارگران در طول هشت سال دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک میهن به دست دشمن نیفتاد.

وی با تاکید بر اینکه برای استقلال و حفظ تمامیت ارضی کشورمان هزینه‌های سنگینی پرداخته‌ایم، ادامه داد: وجود 3 هزار شهید سرافراز در استان زنجان گواهی بر این مدعا است.

امام جمعه زنجان بیان کرد: روحیه شهادت طلبی، حفظ استقلال و تمامیت ارضی در بین اقشار مختلف باعث شده است تا روحیه ظلم‌ستیزی و شعار هیهات من‌الذله در کشورمان زنده باقی بماند.

این مسئول در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دانش‌آموزان و دانشجویان شهید در روز 13 آبان ماه بیان کرد: در سال 1357 دانش‌آموزان استکبارستیز کشورمان به نشانه  اعتراض به دخالت‌های کشورهایی همچون آمریکا در امور کشور راهپیمایی کردند.

خاتمی عنوان کرد: در روز 13 آبان ماه سال 57 دانش‌آموزان با دستان خالی به میدان آمده و شعار هیهات من‌الذله سر می‌دادند که توسط ایادی آمریکا به خاک و خون کشیده شدند.

وی تصریح کرد: در زمان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اسناد و مدارکی کشف شد که نشان‌دهنده عمق کینه‌توزی و دخالت آمریکا در امور کشورمان بود.
انتهای پیام/73010/ر30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها