امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123383
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 265
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای امید، در این برنامه که با هدف شرکت دادن بچه‌ها در مناسک مذهبی و دینی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای امید، در این برنامه که با هدف شرکت دادن بچه‌ها در مناسک مذهبی و دینی برگزار شد، 80 کودک در قالب یک دسته عزاداری و با حمل پرچم‌های عزا به همراه 10 نوجوان میاندار که کار نوحه‌خوانی و نواختن طبل و سنج را بر عهد داشتند، ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان نشان دادند.
 


 

زهرا اشرفی مدیر فرهنگسرای امید درباره این مراسم گفت: متاسفانه اخیرا با نگاهی مدرن به اشتباه بچه‌ها از مراسم دور نگاه می‌دارند؛ در حالی که این موضوع با اجتماعی شدن آن‌ها منافات دارد. به همین دلیل سعی شد تا در برنامه امروز، بچه‌ها را در شرایطی قرار بدهیم که در بزرگسالی آن را تجربه خواهند کرد. 

وی ادامه داد: با حضور بچه‌های مهد و پیش‌دبستانی منطقه و والدین آن‌ها در میدان امام حسین (ع)، سعی در انتقال سینه به سینه و نسل به نسل فرهنگ عاشورا داشته‌ایم که امیدواریم این مهم محقق شده باشد. در همین راستا گرفتن عکس یادگاری و اهدای آن به بچه‌ها باعث می‌شود تا همواره با دیدن این عکس، خاطره این روز برایشان زنده باقی بماند. 

برنامه علمداران کوچک که روز یکشنبه 11 آبان ماه از ساعت 10 صبح در میدان امام حسین (ع) برگزار شد، با اطعام کودکان با غذای نذری به پایان رسید.
 
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها