امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123393
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، این هنرمند که هم اکنون در حال برگزاری تور اروپایی کنسرت‌هایش است، روز ششم آذر ماه را از سوی سفیر فرانسه برای دریافت ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، این هنرمند که هم اکنون در حال برگزاری تور اروپایی کنسرت‌هایش است، روز ششم آذر ماه را از سوی سفیر فرانسه برای دریافت نشان شوالیه دعوت شده است.

علیزاده پس از شهرام ناظری و محمدرضا شجریان، سومین هنرمند حوزه موسیقی است که نشان شوالیه را دریافت می‌کند. پری صابری، عباس کیارستمی، محمد‌علی سپانلو، جلال ستاری و کامبیز درم بخش از دیگر هنرمندانی هستند که این نشانه را دریافت کرده‌اند. البته در کنار این نشان، نشان «آفسر» که نشانی بالاتر از شوالیه است را دولت فرانسه تاکنون به اصغر فرهادی، علیرضا سمیع‌آذر و ناصر دارابی‌ها اهدا کرده است.

نشان «ملی لیاقت» برای اولین ‌بار در سوم دسامبر 1963 توسط ژنرال «شارل دوگل» رییس جمهور وقت فرانسه نام‌گذاری شد. این نشان دارای 5 درجه بوده که شامل طبقه‌بندی شوالیه، افسر، فرمانده، افسر ارشد و صلیب بزرگ است. این نشان به کسانی اهدا می‌شود که دارای دستاوردهای نظامی و غیر نظامی برجسته ای برای دولت فرانسه باشند.

البته نشان ملی لیاقت و نشان هنر و ادب فرانسه به افراد غیر فرانسوی نیز هر ساله اعطا می‌شود. در خصوص نشان هنر و ادب درجه فرمانده هر ساله به حدود 20 نفر، نشان افسر به حدود 60 نفر و نشان شوالیه به حدود 200 نفر از سراسر جهان اعطا می‌شود.
 
بنا به این گزارش حسین علیزاده، موسیقیدان و استاد نوازندگی تار و سه‌تار سومین هنرمند حوزه موسیقی خواهد بود که برای دریافت نشان شوالیه هنر و ادبیات فرانسه دعوت شده است.
 
در پیشینه تاریخی نشان شوالیه آمده است که این مدال در بزرگداشت یاد و خدمات «شوالیه‌های معبد» در جنگ‌های صلیبی است. شوالیه هایی که بیشترین مسلمانان را در طول این جنگها کشته بودند.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها