امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123408
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۸
تعداد بازدید: 578
اپیزود اول : خواهر حسین بن علی (ع) در سال پنجم جمادی الاول سال ششم هجرت در شهر مدینه ، در خانه حضرت علی (ع) دختری بدنیا آمد که سالها بعد در تغییر ...

اپیزود اول : خواهر حسین بن علی (ع)

در سال پنجم جمادی الاول سال ششم هجرت در شهر مدینه ، در خانه حضرت علی (ع) دختری بدنیا آمد که سالها بعد در تغییر مسیر تاریخ بشریت نقشی عظیم ایفا کرد.

زینب (س) از مادري چون فاطمه زهرا (س) متولد شد و در دامان  آن بانوی بزرگ اسلام و پيامبر اسلام (ص) و حضرت علي (ع) پرورش يافت. يكي از سيره هاي عملي زندگي اين بانوي الهي، پرستاري و دست گيري از حال بيماران و درماندگان بود. اتفاقات سختي كه در طول حيات سراسر مرارت بار ايشان رخ داد،همچون بيماري مادر بزرگوارشان، ضربت خوردن پدر، مسموميت برادر و بالاخره حادثه بزرگ كربلا، زينب را به عنوان الگوي پرستاران معرفي كرد و سالروز ولادتش، به عنوان روز پرستار برگزيده شد.

ایشان  پرستار بزرگ  كربلا بود ایشان  علاوه بر پرستاری ومراقبت از حضرت امام سجاد (ع) که درروز عاشورا به شدت بیمار بود ، تقويت روحيه مجروحان و خانواده شهيدان، رسيدگي به بازماندگان و كمك به اطفال را نیز بر عهده داشت .واینها کوچکترین مسئولیت حضرت زینب (س) بود.

روز دوازدهم محرم کاروان اسیران به کوفه رسید شهر در حالتی عجیب وغیر عادی بسر می برد . شایعات گوناگون در میان مردم رواج داشت وهر دسته به گونه ای خاص درباره کربلا سخن می گفتند . ورود کاروان آن هم با آن وضع رقت انگیز کوفه را منقلب وپریشان ساخت .

عظمت فاجعه کربلا وجنایت شومی که بوقوع پیوسته بود موجب شد که همه کسانی که شاهد منظره ورود کاروان اسیران بودند گریه کنند زیرا بیشتر مردم یا در جنگ بر ضد حسین (ع) و یارانش مستقیماً شرکت داشتند ویا آنکه با فرصت طلبی وسکوت خویش بر آن جنایت صحه گذارده بودند .

زینب کبری (س) با دیدن اشکهای آن مردم پیمان شکن با خشم بسیار روی به آن جماعت کرد وفرمود :

« حمد وستایش بی پایان بر خداوند متعال ودرود بر روان پاک محمد (ص) وخاندان نبوت ! ای مردم کوفه وای پیروان مکر وحیله . ای کسانی که با نامه های خود ما را بسوی خویش خواندید ولی چون ما بسوی شما آمدیم پیمان خویش را زیر پا گذاشتید وبا دشمنان ما هم پیمان شدید .

اکنون شما را می بینم که بر سرنوشت ما میگرییددر حالیکه این مصیبت بزرگ را بادست خودتان فراهم کردید ........

شما کسی را کشتید که راهبر راستین زندگی شما بود . دست شما به خون فرزندان وبرگزیدگان رسول خدا آغشته است . شما آل عصمت وطهارت را که نمونه هائی بزرگ از تقوی وفضیلت هستند به اسارت درآوردید وبه علت همین اعمال زشت در نزد همه کس رسوا خواهید بود وعذاب وقصاص آخرت در انتظار شماست .هرگز تصور نکنید که تأخیر در عذاب موجب فراموشی اعمال شماست . نه هرگز اینطور نیست زیرا که خدای قهار همیشه مراقب گناهکاران و رسوایان است ».

به بركت  این بانوى بزرگوار و قيام مباركش، هم‏چنان پرچمهای خونين عاشورا به نشانه روز انتقام مظلوم از ظالم، در سراسر جهان افراشته مى‏شود زيرا زينب كبرى (س) بود كه پيام ‏خونين حضرت اباعبدالله الحسين (ع) را به تمام نسل‏ها و عصرها رساند .

اپیزود دوم: عمه عزیز امام مهدی (عج)

دل مهدی موعود (عج) این روزها خون است از مصیبتهایی که عمه گرامیش به تنهایی در آن روزها به جان خرید. گفته می شود حاج ملا سلطانعلی ، روضه خوان تبریزی که از افراد زاهد و خالص روزگار خود بود در عالم رویا به محضر والای حضرت امام زمان (عج) مشرف شده و نقل کرده است که یا مولا، آیا آنچه در زیارت ناحیه مقدسه ذکر شده است:

«پس هر آینه صبح و شام بر تو ندبه کنم و به جای اشک (بر عزایت) خون بگریم.....» صحیح است؟

فرمودند:بلی!عرض کردم:آن کدام مصیبت است؟آیا مصیبت حضرت علی اکبر(ع) است؟

فرمودند:نه! اگر علی اکبر(ع) زنده بود، او هم در این مصیبت خون گریه می کرد!

گفتم:آیا مقصود شما مصیبت حضرت عباس (ع) است؟ فرمودند :نه! اگر عباس (ع) هم در قید حیات بود،او نیز در این مصیبت خون گریه می کرد.

گفتم:لابد مصیبت حضرت سیدالشهدا(ع) ؟فرمودند:نه!حضرت سیدالشهدا (ع) هم اگر در قید حیات بودند ، در این مصیبت خون گریه می کردند.

پرسیدم پس آن کدام مصیبت است؟ فرمودند: مصیبت اسیری عمه ام زینب (س) است.1

و در جایی امام زمان (عج) فرمان دادند که به شیعیان و دوستان ما بگویید که خدا را به حق عمه ام ، حضرت زینب (س) قسم دهند، که فرج مرا نزدیک گرداند. 2

در روز تاسوعای حسینی بر مصایب حضرت زینب می گرییم و عهد می بندیم که اجازه ندهیم شمرهای زمانه ، تکفیریهای پلید، وهابیت ددمنش و سلفیهای جاهل به حریم پاک حرم عمه مهربان امام زمانمان دست درازی کرده و به خیال خام خود آرامگاههای ایشان را با گلوله های کفرآلود و شیطانی مورد اصابت قرار دهند.....ان شاء الله.

پی نوشتها:

1-آثار و برکات حضرت اما حسین(ع) ،ص518-برکات حضرت ولی عصر(ع)،ص283به نل از العبقری الحسان، ج1،ص98

2- آثار و برکات حضرت امام حسین(ع) ، ص 819 قضیه 258؛ عنایات حضرت مهدی(ع) به علماء و طلاب ، ص59

 نویسنده :منتظر بی نام و نشان

پیروان موعود

 

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها