امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123417
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۵
تعداد بازدید: 153
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، احمدرضا رادان شامگاه یکشنبه در جمع عزاداران حسینیه اعظم زنجان با اشاره به جهانی شدن نمایش مردم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، احمدرضا رادان شامگاه یکشنبه در جمع عزاداران حسینیه اعظم زنجان با اشاره به جهانی شدن نمایش مردم زنجان در روز هشتم محرم اظهار داشت: دلیل آن جلب توجه مردم دنیا به این واقعه است.

وی دلیل راه‌اندازی داعش را جلوگیری از پیشرفت دستگاه اباعبدالله عنوان و اضافه کرد: دشمن می‌خواهد ما را به خودمان مشغول کند تا خودش نفس کشیده و راحت زندگی کند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا به تاثیرگذاری نهضت عاشورا در طول تاریخ انقلاب ایران و دیگر نهضت‌های آزادی‌بخش اشاره کرد و افزود: حزب‌الله لبنان برگرفته از انقلاب ایران است و چه کسی است که در این دنیا نداند که قیام مردم فلسطین بر‌گرفته از شور و شوق حزب‌الله لبنان است.

این مسئول با بیان اینکه دشمن هم به مانند ما از تاثیرگذاری نهضت عاشورا بر تحولات آگاهی دارد، تصریح کرد: دشمن همواره به دنبال ایجاد انحراف در این مسیر است و ما باید شور موجود در این مسیر را تبدیل به شعور کرده و از آن مراقبت کنیم.

رادان بر لزوم دقت عزاداران حسینی در سبک زندگی امام حسین (ع) تاکید کرد و گفت: این سبک زندگی باید در زندگی ما وارد و حس شود.

وی با یادآوری سرگذشت مردم نماز شب خوان کوفه تاکید کرد: وارد شدن سیره امام (ع) در زندگی، مانع بروز انحراف می‌شود تا در موقع لزوم ولی‌امر خود را تنها نگذاریم.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا اصول حاکم در زندگی امام حسین (ع) را چهار اصل دانست و تاکید کرد: خداترسی، حریت، گذشت و غیرت چهار اصلی بودند که امام (ع) در زندگی خود رعایت می‌کرد.

این مسئول قلب وارونه را دلیل بروز برخی وقایع تاریخی از جمله حادثه کربلا عنوان کرد و ادامه داد: قلب وارونه انصاف نداشته و آنقدر جنایتکار است که از خون نوزاد 6 ماهه هم نمی‌گذرد.

رادان «حر» را از افرادی دانست که قلبش وارونه نشد و وقتی دعوت به حق شد، پذیرفت و به راه حق درآمد.

وی دلیل قدرت گرفتن داعش را گذشت بی‌مورد دانست و خاطرنشان کرد: در روایات آمده است که اگر به دین تعرض و اصرار به گناه شد نباید گذشتی وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر ادامه کربلا در همه زمان‌ها افزود: ای جوانان نگویید اگر در زمان امام حسین (ع) بودیم چه و چه می کردیم، چون وقتی از امام حسین (ع) برای بیعت با یزید دعوت شد، فرمودند «بیعت بین چو منی با چو تویی» که بیانگر تداوم خط حریت تا قیامت است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا، جنگ تحمیلی و اتفاقات روی داده در کشوری مانند لبنان را بیانگر امتداد خط کربلا عنوان کرد و گفت: محب واقعی امام حسین (ع) باشید، می‌توانید خط حق را از باطل تشخیص داده و کربلایی واقعی شویم که با مدعیان تفاوت دارد. چراکه کربلاها، فتنه‌ها و آزمایش‌ها در طول تاریخ ادامه داشته و دارد و کسی که قلبش وارونه نشده باشد، می‌تواند در این دایره قرار گیرد.
انتهای پیام/730041/ت/گ30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار