امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123436
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
پروین هدایتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با اشاره به لزوم تدوین بسته‌های حمایتی برای خانواده‌هایی که صاحب فرزندان چندقلو می‌شوند، گفت: باید ...

پروین هدایتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با اشاره به لزوم تدوین بسته‌های حمایتی برای خانواده‌هایی که صاحب فرزندان چندقلو می‌شوند، گفت: باید بسته‌های مشوق فرزندآوری توسط دولت تعریف شود که در این بسته‌ها حمایت از خانواده‌هایی که صاحب فرزندان چندقلو می‌شوند نیز باید لحاظ شود.

وی ادامه داد: هم اکنون که بحث افزایش جمعیت به صورت جدی مطرح است، خانواده‌ها باید به افزایش فرزندآوری ترغیب شوند و دولت و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری باید بسته‌ای را با این مضمون تعریف کنند. به عنوان مثال اگر مادر فرزندان چندقلو شاغل است باید بتوانند از مرخصی زایمان و شیردهی در سال‌های ابتدایی زندگی کودکان برخوردار شوند.

این کارشناس امور زنان ادامه داد: به عنوان مثال در دولت دهم در موضوع افزایش مرخصی زایمان مادران شاغل از 6 تا 9 ماه، پیش‌بینی شده بود مادرانی که صاحب فرزندان چندقلو می‌شوند بتوانند تا یک سال از مرخصی زایمان استفاده کنند که این بند در پیچ و خم اداری به تصویب نرسید.

هدایتی خاطر نشان کرد: باید موارد تشویقی لحاظ شده به گونه‌ای باشد تا زنان شاغل در بخش‌های خصوصی نیز بتوانند از آنها استفاده کنند و از سوی دیگر باید مشوق‌هایی نیز برای کارفرمایان در نظر گرفته شود مانند معافیت‌های مالیاتی و یا بخشودگی‌های مالیاتی تا آنها نیز برای اجرای این مشوق‌ها انگیزه کافی داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار