امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123440
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
محمدرضا مهدلو، رئیس سازمان دانش‌آموزی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص مراسم 13 آبان اظهار ...

محمدرضا مهدلو، رئیس سازمان دانش‌آموزی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص مراسم 13 آبان اظهار داشت: در بخش تشکیلات دانش‌آموزی، بخشنامه‌ای به همه مناطق داده شده است تا دانش‌آموزان با توجه به اینکه این روز همزمان با روز عاشوراست، به صورت اختیاری حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه گروه‌های سازمان دانش‌آموزی به صورت تشکیلاتی در این مراسم حضور پیدا می‌کنند، گفت: با توجه به همزمانی روز 13 آبان و روز عاشورا و تعطیلی مدارس، هیأت‌ها و دسته‌های عزاداری به صورت خودجوش در این مراسم حضور پیدا می‌کنند.

مهدلو افزود: از هر منطقه نیز یک یا دو مدرسه به صورت ویژه ساماندهی شده و وسیله ایاب و ذهاب آن را پشتیبانی می‌کنیم و پلاکارد و پوستر نیز توزیع می‌شود.

رئیس سازمان دانش‌آموزی شهر تهران با بیان اینکه ایستگاه‌های صلواتی از طریق سازمان دانش‌آموزی بر پا نمی‌شود، گفت: بودجه و فرصتی نداریم اما ایستگاه‌های صلواتی هیأت‌های عزاداری در آنجا وجود دارد و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این خصوص تدابیری را اندیشیده است و ما بیشتر استفاده کننده هستیم و در بحث نماز روز عاشورا نیز آموزش و پرورش در تأمین موکت و فرش مورد نیاز سهمی دارد.

مهدلو تصریح کرد: نماز ظهر روز عاشورا به اقامه حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی برپا می‌شود و حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان سخنرانی می‌کند و مداحانی مانند آقایان هلالی، سعید حدادیان، محمد طاهری و سازور به نوحه‌خوانی می‌پردازند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار