امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123449
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالیکه یک روز تا برگزاری انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا باقی مانده است، به نظر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالیکه یک روز تا برگزاری انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا باقی مانده است، به نظر می‌رسد که جمهوری‌خواهان به هدف پیروزی در سنا نزدیک می‌شوند زیرا رأی‌دهندگان آمریکایی، در حال تنبیه «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا به دلیل دوران تاریک دور دوم ریاست‌جمهوری وی می‌باشند.

روزنامه انگلیسی «تلگراف» گزارش کرد که آمریکایی‌ها وارد روز پایانی کمپین انتخابات میاندوره‌ای کنگره می‌شوند و اکثر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جمهوری‌خواهان به طرز چشمگیری احتمالاً کنترل سنا را به دست می‌گیرند و باراک اوباما را یک رئیس‌جمهور بی‌عرضه می‌دانند.

بعد از هفته‌ها تلخی و بیش از یک میلیارد دلار هزینه کمپین‌های انتخاباتی، کنترل سنا به 9 رقابت کلیدی محدود می‌شود؛ از لوئیزیانا در جنوب آمریکا گرفته تا آلاسکا در شمال و آیووا و کلرادو در غرب.

طبق گزارش دیلی‌تلگراف، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جمهوری‌خواهان با اختلاف زیاد در 6 ایالت از 9 ایالت کلیدی در انتخابات میاندوره‌ای کنگره، از دموکرات‌ها پیشی گرفته‌اند.

وب‌سایت «فایوثرتی ایت» (FiveThirtyEight) که پایگاه اخبار آماری است نشان می‌دهد که جمهوری‌خواهان 70 درصد شانس پیروزی در سنا را دارند.

بر اساس این گزارش، در چند ماه گذشته، جمهوری‌خواهان تمامی تلاش خود را به کار گرفتند تا انتخابات میاندوره‌ای کنگره را به یک همه‌پرسی برای عملکرد اوباما که میزان محبوبیت وی در بین رأی‌دهندگان احتمالی به 35 درصد کاهش یافته است، تبدیل کنند.

دیلی‌تلگراف ادامه داد که اگر دموکرات‌ها کنترل سنا را از دست بدهند، در واقع هر دو مجلس کنگره را به جمهوری‌خواهان واگذار کرده‌اند و اوباما با پایان فرساینده‌ای در دو سال باقیمانده ریاست‌جمهوری‌اش که از قبل نیز دستخوش مشکلات داخلی و خارجی شده بود، روبرو می‌شود.

«رند پائول» سناتور جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی، اخیراً در بیانیه‌ای اعلام کرد: این انتخابات، همه‌پرسی درباره رئیس‌جمهور خواهد بود. اوباما به طور غیرمستقیم به رأی گذاشته می‌شود.»

پیش از این نیز دموکرات‌ها تا حدودی امید خود برای حفظ سنا را از دست داده‌اند زیرا اکثر نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که جمهوری‌خواهان 60 درصد شانس پیروزی در سنا را دارند و به احتمال خیلی زیاد 6 کرسی مورد نیاز برای تصاحب کنترل سنا را به دست می‌آورند.

یکی از بدترین اخبار برای دموکرات‌ها، نظرسنجی‌های مربوط به ایالت «آیووا» است زیرا نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جمهوری‌خواهان با اختلاف فاحش 7 درصدی در این ایالت از دموکرات‌ها پیشی گرفته‌اند.

در کلرادو نیز ایالتی است که دموکرات‌ها برای حفظ سنا نیاز به پیروزی در آنجا دارند، لاتین‌تبارها، جوانان و زنان این ایالت نقش مهمی در پیروزی اوباما در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری داشتند اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مردم این ایالت تا حد زیادی انگیزه خود را برای حمایت از دموکرات‌ها از دست داده‌اند.

از آنجایی که بسیاری از رقابت‌های کلیدی در ایالاتی است که از «میت‌ رامنی» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری 2012 حمایت کرده‌اند، اوباما خود را به مراسم جمع‌آوری کمک‌های انتخاباتی در مناطق ساحلی محدود کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اوباما روز یکشنبه (دیروز) در ایالت «کانتیکت» رقابت‌ انتخاباتی به نفع دموکرات‌ها برگزار کرد اما اواخر شب گذشته به واشنگتن بازگشت و قرار است روز دوشنبه (امروز) نشست‌های محرمانه‌ای با مشاوران اقتصادی آمریکا برگزار کند.

میت رامنی در سخنرانی پایانی خود قبل از برگزاری انتخابات میاندوره‌ای آمریکا، مستقیماً پیش‌بینی نکرد که جمهوری‌خواهان در سنا پیروز می‌شوند اما گفت که پیروزی جمهوری‌خواهان آنطور که خیلی‌ها از آن واهمه دارند، بن‌بست‌های سیاسی در واشنگتن را عمیق‌تر نمی‌کند.

وی در ادامه اوباما و دموکرات‌ها را مقصر موانع قانونی دانست و گفت، جمهوری‌خواهان قوانین در زمینه تجارت، مالیات و مهاجرت را پیش خواهند برد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها