امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123450
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شماری از دیپلمات‌های آمریکایی با ارائه درخواستی از شورای امنیت خواستند «علی عبدالله صالح»

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شماری از دیپلمات‌های آمریکایی با ارائه درخواستی از شورای امنیت خواستند «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور پیشین یمن را در لیست تحریم قرار دهد.
بنا به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این درخواست هم‌اکنون به کمیته تحریم یمن وابسته به شورای امنیت سازمان ملل تحویل داده شده و قرار است سه‌شنبه (فردا) مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تصویب وی از سفر به خارج منع می‌شود و املاک وی در آمریکا بلوکه می‌‌شود. درخوست‌کنندگان علی عبدالله صالح را متهم به دست داشتن در برهم زدن امنیت یمن و روند سیاسی این کشور کرده‌اند.
آمریکایی‌ها علاوه بر عبدالله صالح، نام دو عضو جنبش الحوثی را نیز ارائه کرده‌ و اتهام آنان را بر هم زدن امنیت یمن اعلام کرده‌اند.
یمن 25 میلیون نفر جمعیت دارد و دولت آن یکی از متحدان آمریکا به شمار می‌رود. علی‌ عبدالله صالح نیز به هنگام ریاست خود در این کشور، از متحدان قوی آمریکا به شمار می‌رفت که در پی خیزش مردمی از قدرت کنار زده شد.
ساکنان یمن در سال 2012 با خیزش خود پس از انقلاب‌های تونس و مصر، پس از 23 سال علی عبدالله صالح را از قدرت برکنار کردند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار