امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123451
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: هدف کمک ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: هدف کمک (تسلیحاتی) ما به ارتش لبنان، پشتیبانی از توان دفاعی این کشور در مبارزه با تروریسم است.

امیرعبدللهیان در گفت‌وگو با وبگاه خبری العهد با اشاره به تحولات سوریه افزود: موفقیت مأموریت «دی‌مستورا» فرستاده دبیر کل سازمان ملل به سوریه، مرهون ارائه راه‌حل‌های سیاسی واقعی و مبتنی بر آرای ملت این کشور است.
معاون وزیر خارجه ایران یک‌شنبه گذشته (دیروز) در دیدار با «توسو کاسا یومورا» مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه ژاپن که به منظور رایزنی با مقامات کشورمان پیرامون روابط دو جانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به تهران سفر کرده، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به نیت آمریکا و همپیمانان این کشور در برخورد با مسئله سوریه و مبارزه با تروریسم و داعش در منطقه تعارضات جدی را مشاهده می‌کند و متاسفانه آنها نمی‌خواهند از اشتباهات مکرر خود در سالهای گذشته درس بگیرند. امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه هرگونه راه حل سیاسی باید دربرگیرنده واقعیت‌های جدید صحنه سوریه باشد، بر آمادگی کشورمان جهت کمک به روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه تأکید کرد.
وی اضافه کرد: حل سیاسی بحران سوریه تنها با در نظر گرفتن مولفه‌های مبارزه جدی و واقعی با تروریسم، ارسال کمکهای بین‌المللی انساندوستانه، تلاش برای بازگشت آوارگان به کشور و همچنین احترام به رأی مردم، حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه امکانپذیر خواهد بود.
معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه کشورمان با تأکید بر اهمیت تقویت دولت عراق و ارتش این کشور اظهار داشت: دولت، ارتش و نیروهای مردمی عراق از ظرفیت حمایت همه جانبه از این کشور برخوردار بوده و حمایت کشورهای دوست از آنان ضروری است. در این دیدار بر ضرورت استمرار رایزنی دو دولت در مسائل منطقه‌ای تأکید شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها