امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123456
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ارتش عراق قصد دارد حمله گسترده‌ای علیه داعش آغاز کند .روزنامه آمریکایی‌«نیویورک‌تایمز» با

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ارتش عراق قصد دارد حمله گسترده‌ای علیه داعش آغاز کند .روزنامه آمریکایی‌«نیویورک‌تایمز» با اعلام این خبر نوشت، هدف از این اقدام این است که افرادی که برای همراهی با داعش از سوریه به عراق آمده‌اند، کنترل و عقب رانده شوند.
این روزنامه با بیان اینکه این اقدام ارتش عراق با حمایت نیروی هوایی آمریکا و صدها مشاور صورت می‌گیرد، به کمک نیروهای مردمی و عشایر عراق اشاره‌ای نکرد و نوشت که داعش در بخش‌های شمالی و غربی عراق نفوذ کرده است که در این عملیات به ویژه تلاش می‌شود که شهر موصل از وجود داعش پاکسازی شود.
پیش از این ارتش عراق و کردها در بخش‌هایی در مبارزه با داعش پیروزی‌هایی به دست آورده‌اند. قرار است در عملیات موردنظر بیش از 20 هزار نظامی در مدت 3 ماه آموزش ببینند.
اینکه آمریکا نیروی زمینی خود را در این عملیات دخالت خواهد داد یا خیر، موضوعی است که همچنان «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا با آن موافقت نکرده است. با این حال اقدام آمریکا مبنی بر آموزش نظامیان عراقی در دستور کار قرار دارد.به همین دلیل آمریکا نیروهای جدیدی در منطقه مستقر خواهد کرد.
انتهای‌پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار