امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123457
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه تحلیلی «کنرستیم نیوز» طی گزارشی در زمینه «روابط گرم ایران و چین» نوشت: جمهوری خلق ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه تحلیلی «کنرستیم نیوز» طی گزارشی در زمینه «روابط گرم ایران و چین» نوشت: جمهوری خلق چین و جمهوری اسلامی ایران بیش از 3 دهه است که ابعاد همکاری‌های چند جانبه‌ای را شکل داده‌اند و با تمرکز بر امور انرژی، تجارت و سرمایه‌گذاری و مناسبات امنیتی در پی افزایش آن هستند.

بر اساس این گزارش، دلایلی برای این همکاری وجود دارد از جمله این‌که مبنای انقلاب هر 2 کشور بر مبنای استقلال و تمامیت ارضی بعد از مدت‌ها سلطه خارجی‌ها به ویژه غرب بر آن‌ها بود.

امروزه ایران و چین در پی اصل «سیاست خارجی ضد سلطه‌گرایی» به ویژه در مقابل آمریکا هستند.

در خاتمه این مطلب آمده است: مادامی‌که آمریکا به طور اساسی در سیاست‌های خود در قبال ایران تجدید نظر نکند افزایش روابط ایران و چین در عرصه بین‌الملل به ویژه اقتصادی بیشتر خواهد شد که نمونه آن‌را می‌توان به  واکنش این 2 کشور علیه افزایش فزاینده بکارگیری تحریم‌های مالی به عنوان ابزاری در خدمت سیاست خارجی و تلاش ایران و چین در کاستن از سلطه دلار در مبادلات ارزی عنوان کرد که همگی در حال تضعیف موقعیت جهانی آمریکا هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها