امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123464
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عمر حسن البشیر» رئیس جمهور سودان در واکنش به خواسته‌های رهبران سیاسی شرکت کننده در

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عمر حسن البشیر» رئیس جمهور سودان در واکنش به خواسته‌های رهبران سیاسی شرکت کننده در گفت‌‌وگوهای ملی (اعلامیه پاریس)، این روند را خطرناک و خط قرمز خواند.
رئیس جمهور سودان تاکید کرد: اسرائیل با هدف سرنگونی (سودان) و اعلام «الصادق المهدی» به عنوان رئیس جمهور و شهر «الفاشر» به عنوان پایتخت، در پشت پرده این روند قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، جبهه انقلابی و حزب ملی گرای «الامه» به ریاست «الصادق المهدی» اعلامیه پاریس را در هشتم آگوست گذشته امضا کرده بودند.

رئیس جمهور سودان از ژانویه گذشته موضوع برگزاری گفت‌وگوی ملی مطرح کرده بود ولی با کناره گیری حزب الامه و  عدم مشارکت احزاب چپ‌گرا ، جنبش‌‌های مسلح این روند متوقف شده است.

البشیر بعد از ظهر روز گذشته با بیان اینکه آنها (گروه‌های مخالف) از جزئیات پیامدهای اعلامیه پاریس در جریان هستند، افزود: ما نسبت به پاسداری از کشورها مسئول هستیم ولی اینها می‌خواند نقشه راهی را برای ما طراحی کنند... جبهه انقلابی به رئیسی برای شورای انتقالی نیاز داشت و الصادق المهدی را به عنوان یک شخصیت ملی‌گرا مطرح کرد.

وی مقوله‌های برخی از رهبران جریان‌های سیاسی درباره آزادی‌ بیان و آزادی بازداشت شدگان را تکذیب کرد و تاکید کرد که هیچ حزبی تا کنون از ممنوعیت فعالیتش شکایت نکرده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها