امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123475
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «آیت‎الله آصف محسنی» رئیس شورای علمای شیعیان افغانستان امروز(دوشنبه) در مراسم عزاداری ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «آیت‎الله آصف محسنی» رئیس شورای علمای شیعیان افغانستان امروز(دوشنبه) در مراسم عزاداری امام حسین(ع) در کابل اظهار داشت، هیچ دینی نمی‎تواند همانند اسلام پایدار باشد.

وی با اشاره به ارزش دین در زندگی انسان اظهار داشت، دین تأثیرگذار بوده و کرامت و عزت در زندگی انسان پدید می‎آورد و انسان‎ها هم باید بدانند که خلیفه خداوند در زمین هستند.

به باور وی، هر کسی واقعاً علم داشته و با خدا باشد، بالاتر از فرشته و ملائک است، اما در مقابل کسانی که از علم خود استفاده نکرده و از خداوند دوری می‎جویند، بدترین مخلوقات هستند.

به باور دین برای تکمیل معنویات انسان موثر بوده و پیامبر اسلام در راه ترویج اسلام زحمات بسیاری کشیده و مقاومت خود را از دست نداد.

این عالم دینی افغانستان در ادامه با اشاره به اینکه هیچ اعتقادی ایمان به اسلام نمی‎شود، گفت: هر اعتقادی مانند کمونیسم از بین می‎رود، اما ایمان به اسلام در سراسر جهان به صورت روز افزون افزایش خواهد یافت.

آیت‎الله محسنی در ادامه سخنان خود با اشاره به گروه‎های تروریستی گفت: داعش و و دیگر گروه‎های تروریستی خودجوش نبوده بلکه اینها برای بدنامی دین اسلام و مسلمان نشدن نسل جوان در اروپا و آمریکا از سوی غرب حمایت می‎شوند.

محسنی در این نشست با تأکید به وحدت میان مذهب اهل سنت و اهل تشیع اظهار داشت، هر 2 مذهب در آوردن اسلام موثر بوده و مذهب خود به معنای آزادی فکر و اندیشه می‎باشد.

این عالم بزرگ شیعی افغان در پایان به واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: یزید در 3 سال اقتدار خود هیچ کاری نکرد و با آنکه می‎دانست امام حسین (ع) اهل بهشت بود، اما در برابر وی جنگید.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها