امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123484
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است که

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است که دموکرات‌ها پس از انتخابات میان‌دوره‌ای نیز همچنان کنترل سنا را در اختیار خواهند داشت.
آقای ارنست که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، در پاسخ به این سوال که ارزیابی اوباما در مورد انتخابات چیست، گفت: «رئیس‌جمهور معتقد است که دموکرات‌ها سنا را حفظ خواهند کرد.»
انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا روز سه‌شنبه در حالی برگزار می‌شود که جمهوری‌خواهان برای به دست آوردن سنا، تنها به 6 کرسی نیاز دارند. نتایج اغلب نظرسنجی‌های صورت‌گرفته از احتمال بالای تغییر ترکیب سنا به نفع جمهوری‌خواهان حکایت دارد. در صورتی که این امر تحقق یابد، قوه مقننه آمریکا به طور کامل از کنترل دموکرات‌ها خارج می‌شود.
کنگره آمریکا از دو مجلس، سنا و مجلس نمایندگان تشکیل شده است. در حال حاضر اولی در اختیار دموکرات‌ها و دومی در اختیار جمهوری‌خواهان است.
ارنست در بخش دیگری از این نشست به گزارش‌ها در مورد دلیل بسته شدن آسمان شهر فرگوسن ایالت میسوری در طول اعتراضات در این شهر پرداخت و گفت این اقدام پس از آن صورت گرفته که به سمت یک بالگرد پلیس تیراندازی شد.
این در حالی که رسانه‌های آمریکایی امروز گزارش دادند که این اقدام که دو ماه قبل صورت گرفت، با هدف جلوگیری از امکان تصویربرداری هوایی توسط شبکه‌های تلویزیونی از اعتراضات صورت گرفته است.
شهر فرگوسن در طول ماه‌های اخیر صحنه اعتراضات به کشته شدن یک نوجوان سیا‌ه‌پوست به دست یک افسر سفید پوست بوده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها