امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123490
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رقابت‌های داخلی احزاب سیاسی انگلیس که منجر به اتخاذ تصمیماتی چون اعمال محدودیت در پذیرش

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رقابت‌های داخلی احزاب سیاسی انگلیس که منجر به اتخاذ تصمیماتی چون اعمال محدودیت در پذیرش مهاجران اروپایی شد، موجب ایجاد تنش‌هایی میان مقامات این کشور و متحدان اروپاییش شده است. 

بعد از اظهارات «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان در مورد احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در واکنش به اقدامات انگلیس برای اعمال محدودیت در پذیرش مهاجران اروپایی، مقامات انگلیس اعلام کردند مزایای مهاجران در انگلیس مسدود خواهد شد. 

روز یکشنبه (دیروز) مقامات آلمان برای اولین بار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را محتمل دانستند. هفته نامه آلمانی اشپیگل به نقل از دفتر صدر اعظم و وزارت خارجه این کشور نوشت «در صورتی که نخست‌وزیر انگلیس بخواهد، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان تلاش خواهد کرد تا انگلیس در اتحادیه اروپا باقی بماند، اما این مسئله‌ایست که به نقطه‌ای بی‌بازگشت رسیده است».

در همین رابطه روزنامه تایمز دوشنبه (امروز) از تصمیم مقامات انگلیس برای انسداد مزایای مهاجران اروپایی خبر داد و گفت مقامات «دانینگ استریت»، مقر مقامات انگلیس در لندن، تصمیم گرفته است یارانه اعتبارات مالی را برای مهاجران ارو‍ایی قطع کند.

هم چنین «جورج آزبورن» رییس خزانه داری انگلیس در این رابطه در گفت و گویی با شبکه خبری بی.بی.سی اظهار داشت مساله مهاجران اروپایی به انگلیس، جزء نگرانی‌های مردم انگلیس است.

وی با انتقاد از عملکرد صدر اعظم آلمان اضافه کرد: «مرکل بیشتر از آن که به فکر تعریف نظام سهمیه بندی برای مهاجران اروپایی به انگلیس باشد، خواستار خروج انگلیس از اتحادیه اروپاست».

آقای آزبورن هم چنین این نکته را یادآورشد که «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس و حزب محافطه کار همواره سعی دارند خواست ملی را در اولویت قرار دهند. 

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس از حزب محافظه کار انگلیس در رقابت با حزب استقلال این کشور که خواستار جدایی انگلیس از اتحادیه اروپاست وعده داده بود با پایان سال 2017 همه پرسی جدایی از اتحادیه را برگزار کنند (اینجا). وی هم چنین در پی فشارهای داخلی و گفته بعضی مقامات انگلیسی که معتقدند شهرهای انگلیسی در حال غرق شدن با خیل کثیر مهاجران است (اینجا)، خواستار اعمال محدودیت در پذیرش مهاجران اروپایی به انگلیس شد که با مخالفت هم پیمانان انگلیس در اتحادیه اروپا مواجه شد.

اتحادیه اروپا نه تنها با تصمیم انگلیس برای تحدید شمار مهاجران اروپایی به انگلیس مخالفت کرد بلکه در طول هفته‌های اخیر سهم مالی انگلیس در تامین بودجه سالیانه اتحادیه را افزایش داد که به موجب آن از دسامبر سال جاری یعنی کمتر از یک ماه آینده انگلیس موظف است 2.7 میلیارد پوند سالیانه بیشتر به این اتحادیه پرداخت کند، که این امر با مخالفت انگلیس مواجه شده است. در این مورد نیز آنگلا مرکل تاکید کرد انگلیس موظف است به این تصمیم اتحادیه اروپا سر تسلیم فرو آورد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها