امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123494
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، ارتش سوریه موفق شد، با تسلط بر چندین ساختمان و مجتمع مسکونی در کوی العامریه در شهر ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، ارتش سوریه موفق شد، با تسلط بر چندین ساختمان و مجتمع مسکونی در کوی العامریه در شهر «حلب»، واقع در شمال سوریه ابتکار عمل در ریف جنوبی این شهر را در دست گیرد، چراکه گروه‌های مسلح از این ساختمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی به عنوان نقاطی برای عملیات‌های تروریستی خود در گذرگاه حلب – الراموسه استفاده می‌کردند که تنها راه ارتباط دهنده کوی‌های غربی شهر حلب به دیگر استان‌های سوریه شمرده می‌شود.

 

منطقه عملیاتی ارتش سوریه در کوی العامریه حلب


این درحالی است که محور «کرم الطراب» در شرق شهر حلب نیز شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح بود.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد که یگان‌های ارتش سوریه درحال پیشروی در محور العامریه – الانصاری هستند و واحد مهندسی ارتش در ریف جنوبی حلب در حال خنثی سازی مین‌ها و بمب‌های کار گذاشته توسط گروه‌های تروریستی است که از منطقه عقب نشینی کردند.

این منبع میدانی سوری درباره اهمیت منطقه العامریه توضیح داد که منطقه العامریه به این جهت که به بزرگراه الراموسه نزدیک است و بر دو منطقه «الانصاری» و «المشهد» اشراف دارد، زمینه را برای قطع ارتباط راه‌های امداد و کمک‌رسانی به گروه‌های مسلح مستقر در این منطقه از منطقه «الشیخ سعید» فراهم می‌کند.

 

منطقه شیخ سعید و الانصاری در نقشه مشخص شده

منبع مذکور تاکید کرد: در صورتی‌که نیروهای ارتش سوریه موفق شوند، تسلط کامل منطقه العامریه را در دست گیرند، به معنای سیطره آنها بر بخش گسترده‌ای از کوی‌های شرقی حلب است که در تصرف گروه‌های مسلح است.

در همین راستا منابع میدانی سوری تاکید کردند که ارتش سوریه در تدارک آغاز نبرد نهایی حلب است و در این خصوص آمادگی‌های لازم درحال انجام است، به گونه‌ای که هم اکنون ده‌ها توپ و تانک و صدها نیروی پیاده نظام در دو فرودگاه نظامی «نیرب» و «بین المللی حلب» منتظر صدور فرمان آغاز عملیات هستند. اگرچه این خبر هنوز به صورت رسمی از سوی ارتش و نیروهای مسلح سوریه یا مسئولان امر در دمشق مورد تایید قرار نگرفته، اما گروه‌های مسلح با تاکید بسیار از آن سخن می‌گویند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها