امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123519
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 63
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، حجت‌الاسلام احمد مروی در مراسم شب تاسوعای حسینی در مصلای این شهر اظهار کرد: زمانی که پیامبر (ص)

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، حجت‌الاسلام احمد مروی در مراسم شب تاسوعای حسینی در مصلای این شهر اظهار کرد: زمانی که پیامبر (ص) مسیر دین را پس از خودش مشخص کرد کفار از اینکه دین را از بین ببرند ناامید شدند و دین کامل شد اما مسیری که پیامبر (ص) مشخص کرده بود را خراب کردند.

وی با بیان اینکه کسانی که بر جای پیامبر (ص) تکیه زدند، مظهر تمام فساد و پلیدی بودند، افزود: یزید مردی شراب‌خوار بود و حدود نیم قرن از رحلت پیامبر گذشته بود که نوه پیامبر را به شهادت رساند.

معاون امور ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه اگر قیام امام حسین (ع) نبود امروز اثری از دین باقی نمی‌ماند، گفت: امام حسین (ع) دین و اسلام را حفظ کرد و سیدالشهدا متعلق به تمام مسلمانان است.

وی ادامه داد: هر کس به یگانگی خدا و رسالت پیامبر (ص) شهادت می‌دهد و قرآن تلاوت می‌کند، مدیون امام حسین (ع) است زیرا سیدالشهدا آموزش داد در برابر ستمگران ایستادگی کنند.

مروی به فرمایش پیامبر (ص) درباره امام حسین (ع) اشاره کرد و افزود: پیامبر فرمود «حسین از من است و من از حسینم» یعنی دین پیامبر خدا با قیام امام حسین (ع) باقی ماند.

وی با تصریح بر اینکه پیامبر (ص) اسلام را تاسیس کرد و امام حسین (ع) سبب بقای آن شد، گفت: اندیشه، راه و شعارهای امام حسین (ع) همچنان الهام‌بخش مردم است.

این مسئول اضافه کرد: دشمن می‌داند اگر می‌خواهد مانعی نداشته باشد باید فکر و شعارهای سعادتمند امام حسین (ع) را از بین ببرد.

وی جریان مخالفت با اندیشه‌های نورانی امام حسین (ع) را منحصر به‌ بنی‌امیه، بنی‌عباس و... ندانست و خاطرنشان کرد: تمام کسانی که می‌خواهند به مردم زور بگویند با امام حسین (ع) مخالف هستند و تلاش می‌کنند قیام عاشورا را از ذهن مردم پاک کنند و با این تصور که می‌توانند نور خدا را خاموش کنند، از تلاش خود دست بر نمی‌بردارند.

مروی با اشاره به اینکه امروز دشمنان دین، آزادی و بشریت نمی‌خواهند عاشورا زنده بماند، گفت: دشمن تلاش می‌کند در مسیر عاشورا انحراف ایجاد کند و امروز دچار این مسئله هستیم.

وی تلاش دشمنان را تغییر شکل عزاداری‌های حسینی و تبدیل آن به مراسم بی‌روح عنوان کرد و ادامه داد: این موضوع در دستور کار دشمنان است.

معاون امور ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری با تصریح بر اینکه با وجود تلاش دشمن هر روز بر عظمت عاشورا اضافه می‌شود، اظهار کرد: مردم در مراسم عاشورا حضوری گسترده و پرشور می‌یابند.

وی ترویج اشعار بی‌معنا برای امام حسین (ع) را از اهداف دشمنان دانست و یادآور شد: امام حسین (ع) شهید شد که در جامعه ارزش‌ها احیا و اخلاق حاکم شود.

مروی با تاکید بر اینکه ما نمی‌توانیم خود را با امام حسین (ع) و غلام او مقایسه کنیم، افزود: نباید حرکتی انجام دهیم که دیگران به دیانت ما تردید کنند و اینگونه حرکات به اهداف، شعارها و ارزش‌هایی که امام حسین (ع) برای آن شهید شد لطمه وارد می‌کند.

این مقام مسئول به مقام حضرت عباس (ع) اشاره کرد و متذکر شد: حضرت عباس (ع) عاشق امام حسین بود و مقام بسیار بالایی دارد.

به گزارش فارس، در مراسم مذکور عزاداران حسینی با نوحه‌خوانی و عزاداری به سوگ حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع) نشستند.

انتهای پیام/840011/ت/غ/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها