امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123522
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، علی لاریجانی در جمع مسئولان استان زنجان اظهار داشت: در سطح استان زنجان بین مسئولان استان، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، علی لاریجانی در جمع مسئولان استان زنجان اظهار داشت: در سطح استان زنجان بین مسئولان استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان قوه قضائیه و دیگر مسئولان همگرایی و همسویی خاصی وجود دارد و این امر زمینه پیشرفت را برای استان فراهم می‌کند.

وی نخستین ویژگی یک حکومت خوب را همگرایی بخش‌های مختلف آن دانست و یادآور شد: باید این همبستگی و همسویی در جامعه تداوم داشته باشد.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه گاهی اوقات تفاوت نظر در میان مردم و مسئولان وجود دارد، گفت: تفاوت نظرها باعث تکامل جامعه می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته از این امر مهم به درستی استفاده کرده‌اند، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران از فرهنگی غنی برخوردار است که عقلانیت، معنویت و عدالت را توام با هم دارد و این امر ظرفیت بزرگی برای کشورمان محسوب می‌شود.

لاریجانی با اشاره به اینکه ایران اسلامی از عقلانیت و رفتار دورنگرانه خوبی برخوردار است و این امر به ریشه اسلامی برمی‌گردد، گفت: از ظرفیت‌های موجود در کشورمان باید به درستی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه نیروی متخصص خوبی در کشورمان وجود دارد، یادآور شد: باید از ظرفیت‌های ایجاد شده در کشورمان به خوبی استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورمان در مسائل اقتصادی نقض‌هایی دارد، افزود: در برخی از دوره‌ها این اشکالات مورد قبول واقع نمی‌شد و به این دلیل مشکلات موجود در این زمینه نیز حل نمی‌شد.

این مسئول با اشاره به اینکه دولت‌های مختلف کشورمان در مسئله اقتصادی اشکالات مزمنی داشته‌اند، یادآور شد: این اشکالات در دولت‌های گذشته عمیق‌تر شده است.

لاریجانی با اشاره به اینکه ساختار بودجه کشور از گذشته اشکال داشته و در دولت‌های گذشته نیز به این امر بی‌توجهی شده است، افزود: باید همه مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی تلاش کنند.

وی بر لزوم افزایش فعالیت‌های تولیدی در کشور تاکید کرد و افزود: اگر بخش خصوصی فعال نشود، مشکل اقتصاد کشور نیز حل نخواهد شد.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه باید به بخش مدیریت اقتصادی درونی کشورمان توجه شود، اظهار داشت: تولید کشور باید رونق یابد و اصل 44 نیز باید در کشور اجرا شود.

این مسئول با اشاره به اینکه قوانین و مقررات مربوط به سرمایه‌گذاری باید در کشورمان کاهش یافته و قوانین در این حوزه تسهیل شود، متذکر شد: باید بسترهای سرمایه‌گذاری در کشورمان فراهم شود.

لاریجانی با اشاره به اینکه باید طرح‌ها و پروژه‌ها به بخش غیردولتی واگذار شود، افزود: بسیاری از پروژه‌ها را می‌توان به بخش خصوصی واگذار کرد تا جهشی خوبی در این زمینه ایجاد شود.

انتهای پیام/73008/غ/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار