امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123525
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه تحلیلی  آمریکایی «زیرو هج» طی تحلیلی نوشت:عربستان سعودی امید داشت تا ناآرامی‌های ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه تحلیلی  آمریکایی «زیرو هج» طی تحلیلی نوشت:عربستان سعودی امید داشت تا ناآرامی‌های داخلی سوریه ضربه کاری به نفوذ ایران در منطقه بزند. اما در عوض این جدال‌ها مشکلاتی بیشتری را برای ریاض ایجاد کرد. ریاض بر این باور بود که ظهور داعش به نفوذ ایران در عراق لطمه وارد کرد اما این گروه عربستان سعودی را نیز تهدید کرد.

طبق این گزارش،عربستان که تمرکزش بر شیعیان، اخوان الملسمین و داعش بود، حال با جبهه جدیدی در جنوب مواجه شده است و آن حوثی‌هایی هستند که به ادعای این گزارش، ایران نیز از آن‌ها حمایت می‌کند.

بر اساس این گزارش، این در حالی است که حوثی‌ها را دیگر نمی‌توان نیروهای شورشی حساب کرد بلکه آن‌ها به بازیگر فعال داخلی یمن مبدل شده‌اند و صنعا را از لحاظ سیاسی در احاطه خود درآورده اند و به دامنه نفوذ خود ادامه می‌دهند.

در ادامه این مطلب آمده است: ریاض در حالی سرگرم گفت‌گو با ایران پیرامون امور امنیتی منطقه بود که ایرانیان با چرخش به حمایت از حوثی‌ها پرداختند و این گروه را قادر ساختند تا میل و اراده خود را در صنعا و ورای آن اعمال کند.

در انتهای این مطلب آمده است: عربستان در بین 2 «نبرد» قرار گرفته است. از منظر خاندان سلطنتی آل سعود، ایران کشوری بزرگ فارسی زبان است که در شرق خاورمیانه قرار گرفته و در حال پیش‌برد قدرت خود از طریق حمایت از اقلیت‌های شیعه موجود در منطقه و دیگر گروه‌ها است اما این در حالی است که سعودی‌ها اکثراً شکل گرفته از وهابیون هستند و شک و ظن آن‌ها نسبت به اهداف تهران در حال ازدیاد است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها